Арсенал се спаси от неприятна загуба като домакин на Наполи и стигна до равенство 2:2 с късни голове на Оливие Жиру и Лоран Кошчелни в турнира „Емирейтс къп", мачовете от който се играят на стадиона на „артилеристите".

По-рано днес Галатасарай победи Порто с 1:0 в първия двубой от традиционния мини-турнир на терена на лондончани.

Воденият от Рафаел Бенитес италиански клуб показа на какво е способен през първото полувреме, когато си заслужи преднина от два гола чрез Горан Пандев и Лоренцо Инзине.

Наставникът на гостуващия тим заложи на две от новите си попадения - Хосе Рейна, който е под наем от Ливърпул, както и Гонсало Игуаин, който беше близо до преминаване в Арсенал, но в крайна сметка подписа с Наполи.

Игуаин се появи в игра след почивката, но през първото полувреме стана ясно, че ще му е трудно да се пребори за титулярно място, защото неаполитанците имат достатъчно качествени фигури в офанзивата.

Лоренцо Инзине откри резултата още в 7-ата минута след грешка на Карл Дженкинсън, а Пандев в 28-ата минута удвои с хубав рейд и финт покрай безпомощния вратар Лукаш Фабиански - 0:2.

С влизането на Тио Уолкът след почивката атаките на Арсенал станаха по-опасни и след негово центриране от корнер Жиру направи ефектна задна ножица, за да върне интригата в мача - 1:2 в 72-ата минута.

Героят от финала на миналия сезон Кошчелни се възползва от подаване с глава на Пер Мертезакер и също с глава отблизо възстанови равенството в 86-ата минута и зарадва феновете на „Емирейтс".

Именно Кошчелни вкара попадението за победата с 1:0 над Нюкасъл в последния кръг на първенството миналия сезон, с която Арсенал пребори Тотнъм за 4-тото място и участие в плейофите на Шампионската лига.