снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Ливърпул поднесе нова порция разочарование на своите привърженици, след като тази вечер „червените" напуснаха надпреварата за ФА Къп още в 4-ия кръг. Мърсисайдският колос записа поражение с 2:3 при гостуването си на третодивизионния Олдъм, записвайки срамна страницата в иначе славната си история.

Мат Смит на два пъти и Рийс Уабара донесоха историческия успех на Олдъм, който понастоящем се намира по-близо до изпадащите в Първа лига, отколкото до лидерите. Луис Суарес и Джо Алън бяха точни за Ливърпул, но головете им не се оказаха достатъчни. В последните минути Стивън Джерард тресна напречната греда на вратата, правейки отчаян опит да доведе нещата до преиграване.

Брендън Роджърс остави капитана Стивън Джерард, Стюърт Даунинг, Лукаш Лейва и Джонджо Шелви на резервната скамейка, като атаката на "червените" бе оглавена от Луис Суарес. Даниел Стъридж, Рахийм Стърлинг и Фабио Борини помагаха на уругваеца, а Джо Алън и Джордан Хендерсън стартираха в средата на терена.

Стивън Джерард и Стюърт Даунинг се появиха в игра по едно и също време в 56', но и това не помогна на гостите да избегнат срамното поражение. По-късно Брендън Роджърс гласува доверие и на Джонджо Шелви, но и този ход не се оказа достатъчно ефективен.

Двубоят на "Баундъри Парк" стартира кошмарно за Ливърпул, като още в 3' воденият от Пол Диков отбор откри резултата. Мат Смит засече с глава центриране в наказателното поле на домакините, а опитите на Мартин Шкъртел да избие топката не се оказаха успешни - 1:0.

Постепенно Ливърпул се настани в половината на съперника и започна да търси изравняването. До такова се стигна сравнително скоро - в 17', докато Луис Суарес върна попадението. Уругваецът опита да комбинира със свой съотборник, но топката отново се озова в краката му. Суарес стреля от чиста позиция и лесно отбеляза за 1:1.

До почивката и пред двата отбора се отвориха някои възможности за втори гол, но такъв не падна. В 29' Рахийм Стърлинг не успя да се разпише, а в 34' Бакстър не бе далеч от целта. В края на полувремето Брад Джоунс трябваше да се намесва на два пъти, спасявайки вратата си.

Стражът на Ливърпул обаче сбърка жестоко в даденото от съдията продължение, когато Олдъм отново излезе напред. Джоунс изпусна една центрирана топка в пеналтерията на Ливърпул, което позволи на Крофт да намери Мат Смит. Последният бе точен и отбеляза втория си гол в мача за 2:1.

Второто полувреме стартира кошмарно за Ливърпул, а именно - с трети гол в актива на домакините. Резервата Уинчъстър центрира топката в наказателното поле на мърсисайдци, където отбраната на Ливърпул увисна. Това позволи на Уабара да се извиси и с глава да матира Брад Джоунс за 3:1.

Оттук-нататък Ливърпул се хвърли в яростни атаки, преследвайки най-малкото преиграване на своя „Анфийлд". Удари на Джерард и Суарес бяха блокирани, а в 67' Бакстър по страхотен начин застана на пътя на топката, отново след изстрел на появилия се в игра Джерард. В 69' отново стреля и Суарес, но Боузанис отрази.

Десет минути преди края Ливърпул се върна в мача, намалявайки пасива си с един гол за 3:2. Джо Алън отбеляза първия си гол с екипа на „червените", посрещайки от воле една избита топка на дъгата на наказателното поле. Кълбото срещна тялото на противников футболист, което и заблуди вратаря на Олдъм.

Последваха нови атаки на „червените", които се приближиха на едно попадение от целта минимум - равенство и преиграване на собствен терен. Топката обаче така и не влизаше във вратата на домакините, които се отбраняваха храбро и задружно. В 90' и съдбата се усмихна на футболистите в тъмни екипи, след като удар на Стивън Джерард кацна върху напречната греда на вратата.

szólj hozzá: Oldham vs Liverpool 3:2 MATCH HIGHLIGHTS