Байерн (Мюнхен) спечели дербито с Щутгарт на „Мерцедес-Бенц Арина" с комфортното 2:0 и по този начин възвърна убедителния си аванс на върха в Първа Бундеслига.

Хърватският национал Марио Манджукич откри резултата в 50-ата минута и по този начин увеличи головата си сметка на 12 за този сезон.

Така той се изравни на второ място при реализаторите в Германия с Роберт Левандовски и Александер Майер и изостава с 1 от лидера по този показател Щефан Кислинг от Байер Леверкузен.

Манджукич участва дейно в изработката и на втория гол на баварците, след като центрира за Томас Мюлер и германският национал имаше лесната задача да засече кълбото в мрежата за крайното 0:2.

Байерн вече има 48 точки на върха в Бундеслигата и увеличи аванса си пред Байер Леверкузен на 11, след като „аспирините" вчера завършиха 0:0 с Фрайбург. Щутгарт остава с 25 пункта на 11-та позиция.

Домакините имаха нещастието да доиграят двубоя с човек по-малко, след като Мартин Харник получи втори жълт картон в 80-ата минута и по този начин направи задачата на съотборниците си да избегнат загубата на практика невъзможна.

В 50-ата минута Манджукич наказа груба грешка на Кристиан Молинаро, който непохватно върна топката назад и по този начин изведе хърватина сам срещу вратаря Свен Улрайх.

Националът на „шахматистите" майсторски прати топката в мрежата и спомогна за развалянето на една тенденция в мачовете Щутгарт - Байер. Последните две срещи между тези отбори без голове на полувремето завършваха 0:0, но днес баварците взеха превес.

Мюлер сложи точка на спора в 72-ата минута след отлично подаване на Манджукич и наниза 10-тото си попадение от началото на сезона в Бундеслигата.

S0-1Μαντζουκιτςby ourmatch

S0-2Μυλερby ourmatch