Хамбургер пребори 9 от Вердер

Хамбургер ШФ остава в битката за място в Лига Европа, след като победи с 3:2 над завършилия с девет души Вердер (Бремен). Последните три издания на Северното дерби на Германия бяха за Вердер, но днес Хамбургер сложи края на тази серия.

Клеменс Фриц в 80-ата минута получи втори жълт картон и остави бременските музиканти десет на терена, а накрая и резервата Марко Арнаутович също беше отстранен. Гостите започнаха по-настойчиво в мача и логично откриха резултата, когато защитникът Асани Лукимя вкара първото си попадение за Вердер.

Лукимя дойде през лятото от Фортуна (Дюселдорф) и сега откри резултата в 9-ата минута с глава след подаване на Александар Игньовски. Кореецът Сон Хюн-Мин изравни за домакините от Хамбургер в 22-ата минута, след като с левия крак по земята прати топката на мрежата.

25 секунди след началото на второто полувреме Хамбургер взе аванс от 2:1 с попадение на Денис Аого. Той скочи над защитник на гостите след центриране на Денис Дийкмайер. Друго ново попълнение на Хамбургер- латвиецът Артьомс Рудневс, направи 3:1 след пас на Аого след още 6 минути, а Сократис Папастатопулос в 54-ата минута намали на 2:3, преборвайки с тяло вратаря Рене Адлер.

След гола гостите опитаха да стигнат до равенство, но основно с дълги подавания, които не бяха проблем за защитата на Хамбургер. Надеждите на бременци, че могат да измъкнат поне точка се стопиха в последните 10 минути.

В 80-ата минута Клеменс Фриц закъсна с интервенцията в краката на Толгай Арслан и получи втори жълт картон. В добавеното време резервата Арнаутович направи нарушение и беше санкциониран с картон, но в яда си той изрита топката и веднага получи втори, което се превърна в червен.

Така победата придвижи Хамбургер ШФ на 8-о място с 28 точки, само на една от 6-ия Шалке'04. Вердер, който има една победа в последните си седем мача, остава на 12-о място, посочва БТА.