Кевин Дюран отбеляза 32 точки, а Ръсъл Уестбруук добави други 26 при изразителната победа на Оклахома Сити Тъндър със 109:97 над Лос Анджелис Клипърс в двубой между двата отбора с най-добър баланс в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Серж Ибака наниза 17 точки за Тъндър, с което неговият тим спечели 33-а победа за редовния сезон, допускайки едва девет загуби. Блейк Грифин пък завърши мача с 31 точки и 11 спечелени борби в полза на домакините от Лос Анджелис, които бяха без своя най-добър играч Крис Пол.

Клипърс бяха спечелили четири поредни домакински мача срещу Тъндър у дома и бяха близо до пета победа, но не успяха да запазят своя аванс след първата четвъртина.

Джейсън Масиел, Андре Дрюмон и Грег Монро завършиха с общо 38 точки и 28 спечелени борби при победа на Детройт със 105:90 срещу Орландо. Брендън Найт добави 18 пункта за Питънс, които се възползваха максимално от двубоя между един от "най-високите" отбори в НБА срещу един от "най-ниските".

Кайри Ървинг отбеляза 40 точки за Кливланд при победата на Кавалиърс с 95:90 над Бостън в друга среща от вечерта. Той завърши последната четвъртина с 15 пункта и помогна на своя тим да спечели две поредни домакинства за първи път през сезона.

Кливланд - Бостън 95:90
Детройт - Орландо 105:90
Милуоки - Филаделфия 110:102
ЛА Клипърс - Оклахома Сити 97:109