(ВИДЕО) Мегаскандал! Съдии гилотинираха Верея! Илиан Илиев сипе тлъсти псувни

Верея и Славия завършиха наравно – 1:1, в среща от 11-ия кръг на Първа Професионална Лига. Мачът на стадион „Трейс Арена” в Стара Загора обаче ще бъде запомнен със скандалното съдийство на бригадата водена от Станислав Ставров. Старозагорци бяха сериозно ощетени – два техни абсолютно редовни гола не бяха зачетени. След равенството Верея запази третото си място в класирането с актив от 20 точки.

В първия четвърт час на срещата опасни положения пред двете врати липсваха. Тостите откриха при първата си реална възможност за гол в 17-та минута. Емануел Мба проби отдясно и намери непокрития в наказателното поле на Верея Ивайло Димитров, който отблизо не сбърка – 0:1.

Играчите на Илиян Илиев имаха възможност да изравнят малко след това – Здравко Илиев бе изведен в наказателното поле на „белите”, но ударът му бе спасен от вратаря на Славия Антониос Стергиакис.

Верея натисна гостите и изравняването на резултата не закъсня – в 37-та минута Георги Андонов намери по прекрасен начин в наказателното поле Меди Фенуш, който с удар по тревата направи резултата 1:1.

В самия край на първата част първият асистент съдия Илиян Капарашев ощети сериозно Верея! Георги Андонов намери в наказателното поле Валери Домовчийски, който вкара топката във вратата на Славия, но Капарашев маркира засада. Телевизионните повторения на ситуацията показаха, че такава не съществува.

През второто полувреме играта стана двуостра, като гостите от София имаха три възможности да излязат напред в резултата, но Георги Аргилашки с прекрасни намеси отчая голмайстора на „белите” Ивайло Димитров.

Най-скандалният момент дойде в 86-та минута на мача. Селим Керкар стреля от границата на наказателното поле, вратарят на Славия изби, топката попадна в Еркебулан Нургалиев, който шутира силно, топката срещна напречната греда и премина голлинията, но съдията зад вратата Йото Гарабедов не призна гола.

След съдийските тесли треньорът на измъчваните от безпаричие домакини Илиан Илиев буквално издивя. Специалистът засипа с порция каруцарски псувни реферите. Освен това едва без възпрян да им посегне физически. Наложи се няколко души и полиция да извеждат наставника от стадиона.