На Лаута: Грозни плакати, срамно малко зрители и 1 на мъка за Локо (Пд)

Локомотив Пловдив победи Септември късметлийски с 1:0 на Лаута пред срамно малко зрители, които повече псуваха, отколкото да подкрепят "смърфовете". Голът на успокоението заби Веселин Марчев в 56-ата минута. Феновете на домакините посрещнаха своите доскорошни любимци с няколко транспаранти като: „Локомотив (Пловдив) е над всичко и над всички“ и „В клуба змии, а на терена – мишки“. После се появи и плакат против кръвния враг - Ботев. Изобщо - народно творчество от шепа наранени запалянковци.

В стартовия състав на домакините бе върнат нападателят Дани Кики, който обаче не бе с капитанската лента. С нея игра Пламен Крумов.

Първото, но много опасно положение в мача бе пред вратата на домакините. В 9-ата минута Мартин Тошев получи пас зад бранителите в черно-бяло, подаде към Гади, който се хвърли на шпагат и успя да играе с топката, но не уцели празната врата.

Локомотив отговори подобаващо чак в 39-ата минута, когато пловдивчани имаха на три пъти шанс да открият резултата. Първо, след изпълнение на тъч топката достигна до Марчев, който стреля опасно, но Горгиев изби. Дани Кики опита да вкара след добавка с шпагат, но стражът на гостите пак отрази. Кики се изправи по-бързо от Георгиев и шутира отново от метър, но в аут.

Две минути след началото на втората част Локо организира нова добра атака, която завърши с удар на Димо Бакалов, който Георгиев спаси. След тази ситуация домакините продължиха да доминират и в 54-ата минута бяха близо до гол. Пауло Серджио стреля ефектно от въздуха, но Янко Георгиев успя да докосне топката, което бе достатъчно тя да се отбие в напречната греда и да излезе в корнер.

Само 120 секунди по-късно Локомотив прониза мрежата на Септември. Дани Кики центрира от корнер, Георгиев не се намеси добре, топката се отклони в главата на играч от гостите, след което се насочи към вратата, където Веселин Марчев я довкара с глава за 1:0.

Малко преди края Добрев от гостите бе изгонен и ще пропусне следващия мач на столичани - гостуване в Пловдив на Ботев.