Отборът на Манчестър Юнайтед постигна страхотен обрат в Шампионската лига. „Червените дяволи" спечелиха двубоя си срещу Спортинг Брага с 3:2 след като изоставаха с 0:2 до 20-та минута.

Гостите започнаха много добре двубоя и поведоха след две попадения на Алън, които шокираха трибуните на „Олд Трафорд". С два гола на Чичарито и един на Джони Еванс обаче Юнайтед направи пълен обрат и записа третата си победа в груповата фаза.

Сър Алекс заложи на малко по-различен стартов състав и схема на игра след като самия мениджър определи двубоя с Челси през уикенда за по-важен.

В нападение за домакините бяха Ван Перси и Хавиер Ернандес подпомагани от Уейн Рууни. В халфовата линия оперираха Кагава, Том Клевърли и Дарън Флетчър. Изненадата в защита бе включването на Майкъл Карик като централен защитник заедно с Джони Еванс, по левия бек пък бе младока Алекс Бютнер.

Така оформената защита на Юнайтед се пропука още в първата минута. При едно центриране в наказателното поле Бюнтер не успя да покрие Алън, който с глава откри резултата. Манчестър заигра по-добре след гола, но нямаше опасности пред вратата на Брага.

В 19-та минута обаче Алън смълча трибуните на „Олд Трафорд" с втория си гол в мача. Едер подхвана атака отляво успя да се освободи и намери Алън в наказателното поле, който бутна топката в мрежата на Де Хея. Юнайтед нямаше какво да губи в този мач и трябваше бързо да се съвземе от удара.

Пет минути трябваха на „червените дяволи" да се върнат бързо в играта. Ван Перси размина двама играчи на Брага, за да стигне топката до Кагава. Японският национал с перфектно центриране сложи топката на главата на Ернандес и мексиканеца не остави шансове на вратаря Бето за 1:2.

След този гол натискът на Юнайтед се засили и дори домакините имаха претенции за дузпа след съприкосновение на Бютнер със защитник на Брага. В 28-та минута Ван Перси получи топката с гръб към вратата. Холандецът се обърна бързо, но стреля в аут

Брага не се притесняваше да напада в тези момент. Алън опита да стигне до хеттрик, но ударът му мина встрани от вратата. В 30-та минута Юнайтед пропусна добър шанс след като Ван Перси пусни топката успоредно на аут линията, но Ернандес я засече много слабо и вратаря успя да се справи.

Второто полувреме започна с натиск на Юнайтед. Ван Перси стреля опасно от пряк свободен удар, но Бето се справи. Все пак в 62-та минута след центриране от корнер Джони Еванс се оказа най-съобразителен в наказателното поле и изравни резултата за 2:2. Това бе и първи гол за Джони Еванс на „Олд Трафорд".

В 71-та Нани направи сериозен пропуск след като излезе на стрелкова позиция, но шутира право във вратаря. Така се стигна до 75-та минута, когато Чичарито направи обрата пълен. Клевърли центрира в наказателното поле, където Ернандес бе оставен непокрит и мексиканеца отбеляза втория си гол с глава в мача.

Десет минути преди края на мача Де Хея сбърка, но нападателите на Брага не се ориентираха бързи и Еванс успя да изчисти топката. Така Юнайтед продължава да бъде начело в група Е с пълен актив от 9 точки, докато Брага е на последно място с 3 точки.

szólj hozzá: Manchester United vs Braga 3:2 GOALS HIGHLIGH