Валенсия се поздрави с изключително ценен успех като гост на негостоприемния БАТЕ Борисов, който взе страха на Германия преди паузата за световните квалификации, сразявайки Байерн с 3:1.

Тази вечер обаче Роберто Солдадо се оказа разликата между „прилепите" и домакините, като испанският национал направи хеттрик за победата с 3:0.

Пренебрегнатият на Евро 2012 нападател откри резултата от спорна дузпа в 45-ата минута, отсъдена за нарушение срещу него, което се оказа твърде дискусионно. Повторенията индикираха, че Солдадо по-скоро сам изработи падането си на тревата без помощ от съперник.

В самото начало на второто полувреме Солдадо реализира и втория си гол в мача, за да предопредели изхода от срещата в стратегически момент.

Въпреки усилията на домакините да върнат интригата, те получиха трето попадение в 68-ата минута, дело отново на централния нападател - той направи двойно подаване с Коста и не остави шансове на вратаря на БАТЕ с хладнокръвен изстрел - 0:3.

Благодарение на успеха си срещу коравия противник, Валенсия се изравнява на върха в Група F с актив от 6 точки, колкото имат БАТЕ и Байерн. Германският колос от Мюнхен спечели визитата си на Лил и също дели първата позиция. Френският представител в Шампионската лига се очертава като аутсайдер без точки до момента.

Валенсия обезсърчи домакините си с начина, по който стигна до втория гол. Точно когато най-активният сред беларусите Витали Родионов можеше да изравни, последва контраатака, при която Солдадо получи великолепен пас и с не по-малко красив удар от воле се разписа за 0:2.

Иначе испанският национал само минута по-късно можеше да оформи хеттрика си, но този път стражът на БАТЕ Горбунов се намеси майсторски.

Заслуженият трети гол на сметката на Солдадо дойде в 68-ата минута, когато той направи красиво двойно подаване с Коста и с прецизен диагонален удар не остави шансове на противниковия страж за 0:3.

Така беларуският шампион спази традицията да се представя трагично срещу испански опоненти. Серията от категорични загуби се увеличава на 7 мача, в домакинските от които БАТЕ дори няма отбелязан гол, а за сметка на това инкасираните са 11.

szólj hozzá: BATE Borisov vs Valencia 0:3 GOALS HIGHLIGHTS