Ливърпул се завърна в топ 3 на английския футбол, след като спечели с 3:1 гостуването си на Съндърланд и наруши сгъстеното присъствие на лондонските клубове в челото на таблицата.

След вчерашния ден за първи път от почти 8 години три столични отбора окупираха първите три места в класирането, но с днешния си успех Ливърпул събра 13 точки и се изравни на второ място с Тотнъм, измествайки Челси (11).

Даниел Стъридж откри резултата в 28-ата минута с 5-ия си гол от началото на сезона в Премиърлийг, а в 36-ата завърналият се в тима Луис Суарес се разписа за 0:2 и оформи крайното 1:3 в 89-ата минута.

Стъридж реализира 8 от последните 11 гола на мърсисайдци на ниво местен шампионат и за пореден път подчерта огромната си значимост за представянето на тима. Суарес пък вече има 7 попадения в 6 мача от шампионата срещу Съндърланд, като за първи път от 10 кръга в Премиърлийг се завръща на терена.

Новопривлеченият италиански национал Емануеле Джакерини върна интригата в 52-ата минута, но домакините не можаха да се възползват от оставащото време след почивката, за да стигнат до равенството.

Съндърланд остава на последното място с актив от едва 1 точка. Пълното класиране в английския елит след 6-ия кръг вижте НА ТОЗИ ЛИНК.

Ливърпул продължи успешната си серия срещу този съперник, като в 25 мача за първенство има само 3 поражения, като е допуснал едва 13 гола.

В исторически план мърсисайдци могат да се похвалят със само два случая, в които след 6 мача от началото на сезона са имали повече от сегашния си актив 13 точки. През сезони 1996/97 и 2008/09 Ливърпул имаше 14 пункта на този етап от кампанията.

Сегашният старт на възпитаниците на Брендън Роджърс обаче е втори по сила в историята именно след кампанията 2008/09, когато финишираха на второ място. Иначе вече в 7 поредни гостувания на ниво Премиърлийг „червените" нямат поражение.

Sporta.bg припомня любопитен факт от срещата между Съндърланд и мърсисайдци на 17-ти октомври 2009-та година, когато Дарън Бент донесе победата на „черните котки" със странен гол.

Неговият изстрел рикошира в подхвърлена на терена плажна топка от трибуните, с което заблуди тогавашния вратар Хосе Рейна.