Голов спектакъл в Бремен

Нюрнберг измъкна 3:3 при гостуването си на Вердер Бремен в мач от седмия кръг на германското футболно първенство.

Възпитаниците на Михаел Визингер останаха без победа от началото на сезона, но с актив от 5 точки се изкачиха на 15-ото място във временното класиране. Домакините делят седмата позиция с Аугсбург с по 10 точки.

Вердер започна добре мача и още в осмата минута поведе в резултата, макар и с известна доза късмет. Сантиаго Гарсия центрира остро в наказателното поле и Беркай Дабанлъ отклони топката в собствената си врата.

В 34-ата минута Елиеро Елиа удвои. Холандецът получи пас от Аарън Хънт и от границата на наказателното поле не даде шансове на Рафаел Шефер. Минута преди почивката Хироши Кийотаке се възползва от грешка в отбраната на домакините и отблизо намали на 1:2.

Резервата Йосип Дръмич изравни в 53-ата минута, след като засече добро подаване на границата на малкия пеналт на Томаш Пекхарт. В средата на втората част Елиа отново даде аванс на Вердер.

Защитата на гостите изби лошо една топка и холандецът с хубав удар от 22 метра направи 3:2. Четири минути по-късно Адам Хлоушек оформи крайното 3:3 с удар от 13-14 метра след подаване на Кийотаке, информира БТА.