Щутгарт вкара 4 на новак

Щутгарт разгроми новака Айнтрахт Брауншвайг с 4:0 като гост в последния мач от седмия кръг на германското футболно първенство.

С успеха възпитаниците на Томас Шнайдер се изкачиха на шестото място във временното класиране с 10 точки, които натрупаха в последните си четири срещи в Бундеслигата.

Айнтрахт Брауншвайг остана на дъното само с 1 спечелена точка. В равностойното първо полувреме гостите поведоха в резултата в 40-ата минута.

Александру Максим центрира от фаул от ляво и Ведад Ибишевич с глава прати топката в мрежата. Шест минути след почивката румънецът Максим направи добавка, след като вратарят Марян Петкович успя само да избие силен шут на Ибрахима Траоре от 22 метра.

Четвърт час преди края Траоре направи резултата класически с удар от десетина метра след отлична асистенция на Кристиан Гентнер.

В 86-ата минута Мартин Харник довърши домакините, след като на метър пред голлинията засече отличен пас на Траоре от ляво, посочва БТА.