Лацио задълбочи кризата в гранда Милан, след като в мач от 8-ия кръг на Серия А победи „росонерите" с 3:1 на „Олимпико" в късния мач от съботната програма.

Ернанес откри головата сметка на римските "орли" в 25-ата минута, а в 41-ата минута Кандрева с гол шедьовър удвои. Клозе в 49-ата минута направи резултата класически, но Де Йонг (61) у Ел Шарави (79) отбелязаха двете попадения за Милан.

Благодарение на победата си римляните се изкачиха на трета позиция и имат 18 точки в своя актив - 4 зад лидера Ювентус и на 2 от втория Наполи. Милан пък е далеч назад на 12-а позиция с едва 12 точки.

Срещата започна със страхотен удар на Де Йонг отдалеч, който мина на сантиметри от левия страничен стълб на Бизари. Постепенно обаче "орлите" овладяха играта в средата и в 24-ата минута Ернанес направи страхотен самостоятелен пробив и пробва удар, който рикошира в крака на Бонера, прехвърли Амелия и се озова във вратата на гостите - 1:0 за Лацио.

Минута по-късно обаче Ел Шарави беше изведен чудесно в наказателното поле, но ъгълът му беше скъсен, той успя да промуши топката между краката на вратаря, но защитник успя да избие от голлинията.

В 38-ата минута обаче Лацио заби още един пирон в ковчега на Алегри и Милан, след като Кандрева получи топката на дясното крило и опита мощен удар от 27 метра - топката профуча покрай ръцете на Амелия и се озова в сглобката на вратата. Уникален гол на Кандрева,

Началото на второто полувреме сложи край на всякакви надежди за Милан, след като в 49-ата минута Ледесма отдясно центрира прекрасно към далечната греда към Клозе, който с удар от въздуха вкара пред погледа на дезориентирания Бонера - класически резултат на "Олимпико".

На терена се появи Пато, който не беше играл от 12-и август, и последваха чудесни положения за „росонерите", които заиграха като нов отбор. Първо Пацини се отчете с два великолепни удара с глава, но не успя да се разпише. След него пък Пато пропусна от 2 метра с глава.

Все пак Милан стигна до гол, след като друга резерва - Емануелсон, центрира по земята от пряк свободен удар, Пато се размина с топката, но Де Йонг успя със сетни усилия успя да чукне топката и да я насочи във вратата - 3:1.

Ернанес изпусна две страхотни положения за своите, след като Амелия отрази и двата му удара. В 79-ата минута тези пропуски бяха наказани, след като Ел Шарави направи самостоятелна акция отляво, навлезе в наказателното поле и с диагонален удар с десния крак направи резултата 3:2.

До края на срещата обаче "росонерите" така и не успяха да стигнат до заветното трето и изравнително попадение и Лацио се поздрави с ценната победа.

szólj hozzá: Lazio 3 - 2 AC Milan