Меси спаси Барса в мач с 9 гола, дузпа, червен картон и един автогол

Барселона и Депортиво Ла Коруня изиграха един от най-паметните мачове в Примера дивисион през новото хилядолетие, като каталунците успяха да стигнат до изстрадан успех с 4:5 на "Риасор" в уникалната съботна вечер.

До 18-ата минута минута Барселона беше решила привидно изхода на двубоя, след като Алба (3), Тейо (7) и Меси (18) направиха 0:3.

Срещата обаче придоби друг развой, след като от дузпа се разписа Пици (26), а след него 2:3 направи Бергантиньос (37). Все пак Барса си осигури комфортен аванс от 2 гола в 41-ата минута след нов гол на Меси.

Втората част започна кошмарно за каталунците, като Пици (47) вкара нов гол за 2:4, а три минути по-късно Масчерано си изкара втори жълт и съответно червен картон. Въпреки това в 77-ата минута Меси с третия си гол вкара за 3:5, но минута по-късно Алба си вкара автогол - 4:5, но за повече голове нямаше време.

Благодарение на трудната победа Барселона продължава напред без нито една загуба и има 22 точки на върха в класирането - 8 пред вечния съперник Реал Мадрид. Депортиво Ла Коруния пък е в зоната на изпадащите с 6 точки след 8 срещи.

Барселона започна ударно срещата и още в 3-ата минута Иниеста промуши топката през трима защитници и изведе Жорди Алба сам срещу вратаря, а левият бранител не сбърка и затвърди чудесната си форма - 0:1.

Шоуто обаче продължи и само 4 минути по-късно топката попадна в Тейо, който беше на границата на наказателното поле. Той финтира двама защитници в синьо-бял екип, нагласи си топката на десния крак и със силен удар удвои.

В 18-ата минута пък дойде времето на голмайстора на тима Лионел Меси. Аржентинецът бе изведен по чудесен начин от Фабрегас, който пусна с петичка скрит пас към №10, а Меси овладя, напредна и с премерен удар направи 0:3 - Барселона буквално се подиграваше със своя съперник.

В 26-ата минута Рики проби през центъра на терена и се опита да нахлуе в наказателното поле на Барселона, но Масчерано го спъна. Съдията отсъди дузпа, въпреки че каталунските футболисти претендираха, че нарушението е преди наказателното поле. Пици застана зад топката и със залъгващо движение вкара във вратата на Валдес.

В 34-ата минута пък интригата беше напълно възстановена, след като Алекс Бергантиньос стреля силно от границата на наказателното поле, а Валдес не реагира уместно и се намеси дотолкова, че с негова помощ топката влетя във вратата.

Това явно ядоса Барселона, която се хвърли в яростни атаки и резултатът не закъсня. 4 минути преди края на полувремето Фабрегас отново подаде към Лео Меси, който с нов прекрасен удар направи 2:4 за своя тим - 6 гола за едно полувреме.

Второто полувреме започна по същия начин, като първото, но ролите се размениха. Ла Коруния получи правото да изпълни пряк свободен удар, който Пици изпълни по чудесен начин и с удар в левия ъгъл на Валдес направи 3:4. В 49-ата минута пък Масчерано удари с лакът Рики, а съдията му показа втори жълт картон - Барса остана с човек по-малко.

Лео Меси можеше да даде глътка въздух на своите съотборници, но изстрелът му от пряк свободен удар срещна лявата греда на вратата на Депортиво - резултатът остана непроменен, а малко след Меси пропуск направи и резервата Педро. На отсрещната врата пък Валдес трябваше да се намесва решително при силни удари на развихрилия се Пици и Рики.

Постепенно домакинският натиск на "Риасор" утихна, а Барселона пропусна няколко удобни положения да реши срещата. Все пак в 77-ата минута Депортиво остави Меси да пробие леко вляво от центъра, а аржентинският магьосник успя да стреля по диагонал от границата на наказателното поле и препарира Арансубия. Минута по-късно обаче Рики получи топка в наказателното поле, Алба успя да му отнеме, но в опита си да избие прехвърли Валдес и си вкара рядко красив автогол - 4:5 в лудата съботна вечер на "Риасор".

В заключителните 10 минути Депортиво се опита да стигне до заветната точка, но на няколко пъти момчетата в синьо-бял екип се отчетоха с два сериозни пропуска, а Барселона в крайна сметка стигна до драматичната победа.