Лацио вече е с единия крак на четвъртфинал в Лига Европа, след като тази вечер на "Мерцедес Бенц Арена" "орлите" се справиха лесно с 2:0 срещу Щутгарт.

Италианският тим беше по-концентриран в завършващата фаза и Едерсон (21) и Онази (56) осигуриха ценния успех, а освен това Лацио не загуби втора поредна среща в Германия, след като в миналия кръг направи 3:3 с Борусия (М), а след това се и класира напред в турнира.

Реваншът е след седмица на "Олимпико", но шансовете на Щутгарт изглеждат незначителни с оглед слабата форма на тима в последно време. Освен това "швабите" нямат домакински успех в Лига Европа след плейофите през август и септември.

Домакините имаха териториално предимство през първата част, но римляните определено успяваха да създадат по-чистите положения и в самото начало Едерсон можеше да отбележи, ако не беше намесата на Улрайх.

"Швабите" отговориха с удари на Траоре и Оказаки, които обаче не затрудниха вратаря на гостите. Така се стигна до 21-та минута - Перейриня внесе смут в защитата на Щутгарт, която не успя да изчисти топката. Така тя стигна до Едерсон, който се освободи от защитник и с мощен удар по земята в долния ляв ъгъл успя да открие резултата.

Немците не успяха да реагират на създалата се ситуация, като Лацио продължи да търси по-уверено гола. Положението на домакините се влоши още повече, когато Александру Максим получи контузия и се наложи да излезe от игра в края на първата част.

През вторите 45 минути събитията на терена не се промениха значително, а в 56-та минута всичко в срещата беше решено.

Тогава Оджени Онази открадна топката в центъра на терена и осъществи страхотен индивидуален пробив. Той мина лесно през защитник на домакините, а след това набра висока скорост и с хубав удар покрай вратаря успя да удвои резултата - 0:2 и Лацио се виждаше победител в срещата.

Домакините се опитаха да върнат поне едно попадения и да направят интересен реванша, но не съумяха да преодолеят Маркети, а резервата Флокари пропусна да направи краха на Щутгарт пълен в самия край на срещата.

szólj hozzá: Stuttgart 0-2 Lazio MATCH HIGHLIGHTS