Европейският клубен шампион Челси записа пореден срамен мач през новия сезон, след като на Националния стадион в Букурещ бе надигран от Стяуа и румънският тим се поздрави с минимален успех с 1:0.

Единственото попадение падна от дузпа, а автор на гола бе Раул Русеску в 35-та минута. Челси обаче така и не успя да обърне развоя на събитията, но възпитаниците на Рафа Бенитес не затрудниха особено своя домакин.

Победата на Стяуа пък взриви над 55 хиляди души на стадиона, а освен това гарантира страхотен реванш след седмица на "Стамфорд Бридж".

Стяуа започна изключително надъхано пред своите фенове, като владееше инициативата в средата на терена, но до реални голови ситуации пред Чех така и не се стигаше. Постепенно пък гостите започнаха да поглеждат по-уверено към вратата на румънците, но Фернандо Торес на няколко пъти не съумя да продължи адекватно атаките на своя тим.

След първия половин час на срещата голове не падаха, а Чех трябваше да се намесва решително при удар на Танасе. Така се стигна до 34-та минута, когато Бертранд повали Русеску в наказателното поле, а нападателят сам реализира отсъдената дузпа - 1:0 за домакините.

Челси се опита да реагира до края на полувремето, като минути по-късно Бенайун беше изведен отлично сам срещу вратаря, но Татарусану се намеси впечатляващо и спаси своите. Преди последния съдийски сигнал за полувремето Торес също имаше шанс да изравни, но бе блокиран от стража на Стяуа - 1:0 на полувремето.

През вторите 45 минути се очакваше гостите да успеят да се противопоставят на своя румънски опонент, но това така и не ставаше. Азар, Торес и Оскар се надпреварваха кой да греши повече, докато домакините успяваха да контролират темпото на двубоя и не позволяваха на бързото нападение на Челси да разкрие своя потенциал.

На терена за гостите се появиха Хуан Мата и Марко Марин, които обаче не промениха особено облика на играта на лондончани. В последните 10 минути обаче гостите натиснха и именно Марин можеше да изравни след чудесна солова акция, но вратарят на гостите изби в корнер. Последва и удар на Давид Луиш отдалеч, който обаче не намери целта.

След тези положения обаче Челси не измисли нищо интересно и Стяуа се поздрави със заслужен успех.

szólj hozzá: Steaua vs Chelsea 1:0 MATCH HIGHLIGHTS