Фенербахче направи решителна крачка към четвъртфиналите в Лига Европа, след като тази вечер постигна минимална победа с 0:1 над Виктория Пилзен в Чехия.

Единственото попадение в срещата беше дело на Пией Уебо в 81-та минута, като турският гранд заслужаваше повече победата с оглед на по-добрата си игра през целия двубой.

Още през първото полувреме "фенерите" създадоха куп ситуации пред вратата на Козачик, който се представи брилянтно в срещата. В края на полувремето пък Дирк Кайт направи непростим пропуск, след като останал непокрит на метри от вратата не успя да я оцели.

Второто полувреме не се различи особено от първото, като по-активни бяха турците, които в крайна сметка успяха да стигнат до гол, след като Уебо засече с глава центриране от крилото.

Реваншът след седмица в Истанбул все пак обещава да е интересен, след като в миналия кръг Виктория Пилзен изуми всички с представянето си в Неапол, където спечели с 0:3 на "Сан Паоло".