Челси се превърна в първия полуфиналист в турнира на Лига Европа, въпреки че тази вечер в Москва допусна пълен обрат от Рубин, който спечели с 3:2.

Чрез Торес (5) и Моузес (55) даваха на два пъти аванс на лондончани, докато Маркано (51) и Караденис (62) връщаха домакините в мача. Гол от дузпа 15 минути преди края на Начо пък донесе престижната победа на руския гранд.

Европейският шампион обаче спечели с 3:1 първата среща и се класира почти безпроблемно на полуфиналите в Лига Европа, а останалите участници ще станат ясни днес малко след полунощ. Жребият за последната фаза пък е утре след 13:00 часа българско време.

Двубоят започна отлично за Челси, като при контраатака в 5' всичко в четвъртфиналния сблъсък беше решено. Топката бе отнета и подадена към Лампард, който с фантастичен 40 метров пас изведе Торес сам срещу вратаря. Стражът излезе неразчетено и с едно докосване испанецът го прехвърли и с 25-метров удар успя да затвърди добрата си форма - 0:1 за гостите.

Домакините се опитаха бързо да върнат гола, но на два пъти Начо беше неточен, а на свой ред лондончани организираха опасни атаки, които често завършваха с точни удари. Така в 17' удар на Моузес беше париран от Рижиков.

Владението на топката беше в полза на Рубин, но "сините" определено контролираха срещата и не позволяваха много опасности пред вратата на Петър Чех, въпреки че на два пъти Рондон беше изпускан, но стрелецът не показа точен мерник, а единственият точен удар в полза на домакините бе на Ерменко, но стражът на Челси се намеси. В добавеното време и Караденис пробва своя късмет, но безуспешно.

След почивката треньорът на домакините изкара защитник и вкара Келешин в игра, а в 51' надеждата на Рубин се върна, след като Маркано с глава реализира след чудесно центриране на Пабло Орбайс - 1:1.

Само 4 минути по-късно обаче мечтите на руснаците бяха убити от Виктор Моузес, който подобно на предната среща, реализира след Торес и направи 1:2 след пас на Рамирес.

Това успокои възпитаниците на Бенитес, които допуснаха пълен обрат в резултата, след като Караденис изравни в 72' минута, а 15 минути преди края Начо вкара от дузпа за 3:2. Рондон отново пропусна няколко положения, а Чех се намеси отлично на два пъти, за да не се наложи Челси да трепери до самия край - 3:2 в Москва и класиране за европейския шампион.

szólj hozzá: Rubin Kazan 3-2 Chelsea MATCH HIGHLIGHTS