(ВИДЕО) Интер си заби брутален автогол, но тресна Челси

Интер набира скорост преди старта на новия сезон. "Нерадзурите" демонстрират страхотна форма и налагат воялта си над някои от най-силните тимове на планетата.

Миланският гранд удари с 2:1 Челси в последен двубой от „Интернешънъл Чемпънс Къп“ в Сингапур. Това значи, че трофеят е именно за Интер. Играчите на ноия треньор Лучано Спалети заслужиха успеха с голове на Стефан Йоветич и Иван Перишич, а Жофри Кондогбия си вкара рядко срещан автогол.

Отборът от Ботуша стартира мощно, а Кандрева и Галярдини пропиляха изгодни положения.  Към средата на първата част Челси вече натискаше съперника. Удар на Вилиан бе отклонен от Миранда, но топката мина над вратата. Давид Луис с глава пък получи шанс, но бе блокиран, а бразилецът не успя и при добавката.

В самия край на полувремето съдията даде дузпа за нарушение на Аспиликуета срещу Йоветич. Потърпевшият се нагърби с изпълнението, но Куртоа спаси удара му. При добавката черногорец вкара топката в мрежата и Интер поведе в резултата. В 53-ата минута „нерадзурите“ стигнаха до второ попадение. Перишич бе изведен отляво и с нисък удар не остави шансове на Куртоа

Челси рядко застрашаваше вратата на Интер, но получи уникален подарък в 74-ата минута. Влезлият като резерва Жофри Кондогбия си отбеляза невероятен автогол. Той се опита да върне топката към Падели от над 35 метра. Кълбото обаче прехвърли вратаря на Интер и влетя в мрежата за 1:2.

До края Челси натисна, но не успя да стигне до изравнителен гол.