Щутгарт отново продължи неубедителното си представяне в защита, като този път липсата на достатъчно дисциплина лиши тима от равенство срещу шампиона Борусия (Дортмунд).

Шампионите стигнаха до важна победа с 2:1, благодарение на късен гол на Роберт Левандовски в момент, в който домакинтие играеха с човек по-малко на терена след изгонването на Нидермайер.

Така четвъртфиналистът от Шампионската лига се доближи на 17 точки от лидера в класирането на Първа Бундеслига Байерн (Мюнхен), но с уговорката, че довечера баварците приемат Хамбургер.

Иначе Борусия има вече 52 точки, а Щутгарт продължава да тъне в посредственост на 12-ата позиция с 32 пункта.

Домакините допускат поне 1 гол вече в 11-то поредно домакинство в първенството, което е най-дългата им подобна серия от сезон 1964/65.

Този път това можеше да не се окаже решаващо и Щутгарт да избегне загубата, но вторият жълт картон на Нидермайер в 69-ата минута направи задачата на домакините тежка.

Иначе само 6 минути по-рано те бяха изравнили резултата чрез точния изстрел на Максим за 1:1.

Авансът на Борусия от първото полувреме стана факт, благодарение на Лукаш Пишчек, който откри в 29-ата минута.

Клубният рекордьор Роберт Левандовски отново се оказа на най-правилното място в правилното време и в 82-ата минута се разписа за крайното 1:2.

Така полският нападател бележи в 9-ти пореден мач от Бундеслигата с екипа на Борусия, което освен, че е клубен рекорд, приближава поляка до светила в германския шампионат като Клаус Алофс (10 поредни мача с гол) и Герд Мюлер (16 поредни мача с гол).

Също така Левандовски закова головата си сметка за сезона в Бундеслигата до момента на 20, като е убедителен лидер по този показател.

szólj hozzá: Stuttgart vs Borussia Dortmund 0:1 Piszczek

szólj hozzá: Stuttgart vs Borussia Dortmund 1:2 Lewandowsk