Лацио изпревари Интер с късен обрат срещу Катания

Отборът на Лацио победи гостуващия Катания с 2:1 в битката за Европа и се изкачи на пето място във временното класиране на италианската Серия А. Успехът на „орлите" не дойде лесно, след като гостите поведоха с 0:1 в 50-ата минута с чрез аржентинеца Иско, а автогол на Никола Легроталие и попадение на Антонио Кандрева донесоха обрата на римския гранд.

Преди днешния двубой от 30-ия кръг на Калчото на „Олимпико" двата отбора бяха разделяни само от 2 точки, като Лацио заемаше шеста позиция с 47, а Катания беше на осмо място с 45.

С успеха „орлите" изместиха от петата позиция Интер, който днес загуби с 1:2 домакинството си срещу шампиона и лидер във временното класиране - Ювентус. Четвърти е отборът на Фиорентина с 51 точки - 1 повече от Лацио. Катания остана на 8-а позиция, след като Удинезе завърши 0:0 с Болоня.

Всичко по-интересно на „Олимпико" се случи през втората част. В 50-ата минута гостите поведоха с гол на аржентинския полузащитник Мариано Иско, който стреля в горния ляв ъгъл от центъра на наказателното поле.

Лацио се опита да върне попадението, но не сполучваше чак до 79-ата минута, когато Никола Легроталие си отбеляза нелеп автогол и върна домакините в мача. Изравняването даде криле на „орлите" и само 2 минути по-късно италианският национал Антонио Кандрева донесе трите точки на римския гранд след точно изпълнение на дузпа.

С успеха Лацио събра 50 точки и свали Интер от петото място. „Нерадзурите" и Рома имат по 47 пункта след 30 изиграни кръга. „Орлите" са само на точка от четвъртия Фиорентина, който днес загуби визитата на Каляри с 1:2. Трети с 54 точки и мач по-малко е отборът на Милан. „Росонерите" гостуват по-късно днес на Киево.