(ВИДЕО) Фетел издуха Хамилтън в Гран При на Бахрейн

Себастиан Фетел с Ферари зтриумфира за втори път този сезон във Формула 1. Немският пилот демонстрира супер каране и добра стратегия и финишира първи в Гран При на Бахрейн, оставяйки двата мерцедеса зад себе си. Люис Хамилтън завърши втори, а Валтери Ботас – трети.

Другият пилот на Скудерия – Кими Райконен – приключи четвърти. Даниел Рикиардо, който имаше известни проблеми с болида си в един момент от състезанието, в крайна сметка финишира пети.

При този развой и след победите в Австралия и Бахрейн Фетел поведе в подреждането на пилотите с 68 точки, със седем повече от втория Хамилтън. Трети е Валтери Ботас с 38, а Кими Райконен е четвърти с четири по-малко.

Надпреварата стартира по интригуващ начин. Валтери Ботас, който започна от първо място на стартовата решетка, успя да задържи лидерството си.

Съотборникът му Люис Хамилтън обаче изгуби втората си позиция. Себастиан Фетел го надхитри и го измести. Макс Ферстапен пък изпревари Даниел Рикиардо за четвъртото място

В седмата обиколка Кими Райконен направи успешен опит за изпреварване на Фелипе Маса.

Поредица от драматични развръзки пък имаше след осмата обиколка, пише Гонг. Кевин Магнусен напусна рано-рано надпреварата. Той отпадна в деветата обиколка. Малко след него Макс Ферстапен, който се движеше четвърти също отпадна. Не след дълго Карлос Сайнц опита да изпревари Строл, но явно не прецени ситуацията и последва удар между двамата. В резултат на това и двамата отпаднаха. Наложи се включване на кола на сигурността в 13-ата обиколка. След нейното оттегляне, имаше поредица от изпреварвания, а Себастиан Фетел поведе колоната. Немският пилот удържа настойчивите опити на Ботас да го задмине и така се утвърди на начело.

Впоследствие финалдецът бе изместен и от втората си позиция. Британският му колега Люис Хамилтън се възползва от разкрила се пред него възможност на финалната права в 27-ата обиколка и така се озова зад Фетел.

След влизането си в бокса в 34-ата обиколка Себастиан Фетел излезе трети зад Кими Райконен, който се възползва от влизането в бокса на Ботас, за да излезе трети. Последва вълнуващо съревнование за втората позиция между двамата съотборници във Ферари, което бе спечелено от немския пилот.

В 38-ата обиколка Райконен влезе в бокса, което доведе до ново пренареждане. Фетел мина втори, а Ботас пък излезе трети. Самият Райконен излезе пети.

Второто посещение на Хамилтън в бокса дойде в 41-ата обиколка. Така Фетел поведе отново колоната, а Ботас излезе втори. Самият британец се върна трети преди второто Ферари с Кими Райконен.

Маркус Ериксон със Зубер напусна състезанието в 53-ата обиколка след проблем с трансмисията. „Примерът“ му последва и Фернандо Алонсо в 55-ата обиколка, който пък имаше проблеми с двигателя.

До финала Фетел задържа първата си позиция, Хамилтън остана втори, а Ботас финишира трети.