Тотнъм вкара "само" 3 на Интер в дербито от Лига Европа (ВИДЕО И СНИМКИ)

Тотнъм направи силна заявка за титлата в тазгодишното издание на Лига Европа, след като в дербито срещу Интер на "Уайт Харт Лейн" възпитаниците на Андре Вилаш-Боаш се подиграха с италианския си съперник и го разбиха с категоричното 3:0.

"Шпорите" бяха безпощадни от самото начало, като Бейл (6) и Сигурдсон (18) направиха 2:0 до полувремето, а в началото на второто Вертонген (53) затвърди успеха на домакините. Ханданович пък беше най-добрият играч за своя тим и спаси "нерадзурите" от тотален разгром в дъждовната вечер в Лондон.

След седмица предстои реванш на "Сан Сиро", но Интер се нуждае от чудо, за да преодолее съпротивата на Тотнъм, който затвърди впечатлението, че се намира в отлична форма през настоящия сезон.

Андре Вилаш-Боаш заложи на най-доброто, с което разполага, като единствено на пейката седна Уго Лорис, а на вратата застана Брад Фридъл. Андреа Страмачони пък заложи на Антонио Касано, оставяйки Паласио на пейката, както и Гуарин. Гаргано и Камбиасо пък трябваше да спират Бейл, но през първото полувреме те не се справиха с тази задача.

"Шпорите" не губиха много време и от самото начало натикаха Интер в неговата половина и лесно минаваха през дефанзивните полузащитници на гостите. При изпълнение на тъч Сигурдсон беше оставен да центрира необезпокояван, а защитниците в червено изпуснаха Бейл, който насочи топката с глава в мрежата - ударно начало за Тотнъм и 1:0.

Дефоу и Бейл пък имаха отлични ситуации пред себе си, но Ханданович успя да се намеси. В 18-та минута обаче вратарят отново нямаше какво да направи - Джърмейн Дефоу получи топката в наказателното поле и стреля. Ханданович успя да отрази, но при добавката Сигурдсон беше безпощаден и удвои резултата.

Домакините обаче не спряха дотук и продължиха да натискат и да търсят трето гол, който да предреши всичко в осминафиналния сблъсък. Бейл продължи да бъде най-голямата заплаха, а пропуски направиха Сигурдсон и Вертонген.

В края на полувремето пък Интер напомни за себе си, след като Алварес можеше да изравни, но той направи непростим пропуск и не успя да намали резултата - 2:0 на почивката.

Родриго Паласио влезе на терена за втората част, но това не промени особено облика на гостите, а в 52-та минута всичко в срещата беше решено, след като при поредното центриране в наказателното поле Камбиасо изпусна Вертонген, който с глава преодоля Ханданович - 3:0 за лондончани. Няколко минути след попадението пък Бей пропусна отлична възможност да покачи на 4:0.

Ханданович пък продължи да бъде герой за своите дори при този резултат, след като спаси поредния шут на Джърмейн Дефоу, който така и не намираше начин да отбележи във вратата на "нерадзурите". Нападателят опропасти и отлична контраатака на своя тим 4 минути по-късно.

До края на двубоя Холтби и Бейл имаха възможност да увеличат головата сметка на своя тим в срещата, но се провалиха при своите опити и в крайна сметка Интер загуби "само" с 3:0.

szólj hozzá: Tottenham vs Inter Milan 3:0 HIGHLIGHTS