Финалистът в Шампионската лига Борусия Дортмунд бе много близо до страхотен обрат, след като шест минути преди края изоставаше с 3:1 при гостуването си на Волфсбург в предпоследния 33-и кръг на Бундеслигата.

Възпитаниците на Юрген Клоп успяха да стигнат до "само" равенство - 3:3 в голов трилър на "Волфсбург Арена", като можеха и да се поздравят с победата, ако не бяха пропуските им през второто полувреме.

Срещата започна чудесно за "жълто-черните", които откриха резултата още в 5-ата минута чрез Свен Бендер, но след това дортмундци допуснаха цели три попадения във вратата си още преди да изтекат първите 30 минути на срещата.

Първо Иван Перишич изравни след 14', а девет минути по-късно отново хърватинът бе точен, за да даде преднина на "вълците". Последва трети гол в мрежата на Рома Вайденфелер, дело на Налдо в 26', с който Волфсбург направи много сериозна заявка за трите точки.

Не така обаче мислеха футболистите на Борусия, които не допуснаха да бъдат победени, стигайки почти до пълен обрат след два бързи късни гола. В герой за дортмундци се превърна Марко Ройс, който отбеляза и двете попадения, съответно в 84 и 88-ата минута.

След този успех Борусия остава на второ място в Бундеслигата с aктив от 66 точки, а финалистът за Купата на Германия Волфсбург е десети с 42 пункта.