Байерн (Мюнхен) спести доста сили и с минимален разход на енергия успя да победи с 3:0 гостуващия на „Алианц Арена" Аугсбург.

Първото попадение реализира Томас Мюлер в 69-ата минута, с което увеличи головата си сметка в шампионата на 13.

През целия сезон германският национал вече има 22 точни изстрела във всички турнири.

Влезлият като резерва Шердан Шакири направи резултата крайното 2:0 в 82-ата минута и за 4-ти път през настоящата кампания в Бундеслигата записва името си сред голмайсторите.

Крайното 3:0 оформи Луис Густаво с прекрасен завършващ удар, който не остави никакъв шанс на стража на Аугсбург.

Този успех остава Байерн убедително на върха в Първа Бундеслига с актив от 86 точки, който го оставя на 21 пункта пред втория в класирането Борусия (Дортмунд). Аугсбург пък остава с 31 точки и само 1 го дели от зоната на изпадащите.

По-важното за феновете на колоса от Бавария бе фактът, че тимът вдигна 23-ата шампионска титла след последния съдийски сигнал.

Естествено, най-важното попадение, което даде тон на изразителния успех на баварците, беше първото, което падна в 69-ата минута.

След центриране от дълбочина отляво Томас Мюлер се оказа непокрит в наказателното поле и с глава прати кълбото неспасяемо в мрежата на вратаря на Аугсбург Алекс Манингер.

Последвалите голове на Шакири и Густаво паднаха в заключителните мигове на срещата, когато вече настроението бе съвсем мажорно в състава на Байерн и феновете празнуваха поредния триумф на любимците си в Германия.

В друг двубой от 33-ия кръг Байер (Леверкузен) подпечата участието си в Шампионската лига от следващия сезон с успех 3:1 над Хановер на своя стадион.

Йенс Хегелер откри резултата в 6-ата минута, а в 28-ата водещият реализатор на тима Щефан Кислинг отново порази противникова мрежа - 2:0 и гол номер 24 за германския нападател в Бундеслигата.

Именно с това попадение Кислинг оглави еднолично класацията при голмайсторите в първенството, изпреварвайки с 1 гол полякът Роберт Левандовски. Той не можа да се разпише при равенството 3:3 на Борусия Дортмунд като гост на Волфсбург.

В 60-ата минута Хегелер направи резултата 3:0 в полза на Леверкузен, а в 71-ата Даниел Карвахал си отбеляза автогол и маркира крайното 3:1.

Байер вече има 62 точки и е убедително на 3-то място в класирането с 10 аванс пред 4-ия Шалке, докато Хановер е 9-ти с 42.