Кралят на Германия Байерн вдигна 23-ата си титла (СНИМКИ)

Байерн (Мюнхен) спечели рекордната 23-та шампионска титла далеч преди края на първенството в Първа Бундеслига, но днес футболистите на баварците вдигнаха трофея пред собствена публика.

След изразителната победа с 3:0 над Аугсбург в последното си домакинство на „Алианц Арена" през сезона Юп Хайнкес и компания за първи път се докоснаха до сребърната салатиера.

Томас Мюлер, Шердан Шакири и Луис Густаво реализираха попаденията за успеха над 15-ия в класирането Аугсбург, но истинският празник за феновете на стадиона започна при награждаването.

Освен тази рекордна титла, Байерн може да прибави още два трофея във витрината си през този сезон, защото се класира на финала в турнира за Купата на Германия и в Шампионската лига.

На 25-ти май баварците излизат на „Уембли" в битка с големия си противник на местна почва Борусия (Дортмунд) за най-ценния трофей в европейския футбол - този от Шампионската лига.

На 1-ви юни Байерн ще се изправи срещу Волфсбург в битката за втория по значимост трофей в Германия.