Борусия (Дортмунд) се възползва от тежкото състояние на Хамбургер и го разпиля с 6:2 в 5-ия кръг на Бундеслигата, за да запази статута си на номер 1 през новия сезон до момента.

Така подгласниците на Байерн (Мюнхен) от миналия сезон поставиха престижен клубен рекорд - успяха да съберат повече от 12 точки в първите си 5 кръга от шампионата.

С пълен актив от 15 пункта Дортмунд е едноличен лидер с 2 аванс пред втория Байерн (Мюнхен), който по-рано днес постигна пестелив успех с 2:0 над Хановер.

Хамбургер остава със скромния актив от 4 точки, който му отрежда 14-то място в класирането. Пълната таблица в Бундеслигата можете да видите НА ТОЗИ ЛИНК.

Гостите от Хамбург се намират в криза, успявайки да победят единствено новака Айнтрахт (Брауншвайг) досега в кампанията. Те запазиха реномето си на отбор, който успешно се противопоставя на Борусия, като са единственият германски клуб, реализирал 2 или повече гола в последните си 3 мача срещу Дортмунд.

Домакините успяха да вземат реванш срещу единствения отбор, който ги победи 2 пъти в миналата кампания - с 4:1 на „Сигнал Идуна Парк" и с 3:2 в Хамбург.

Също така сблъсъкът Борусия - Хамбургер доказа, че е най-резултатният в историята на германския футбол. Това бе 93-ти мач между двата тима, като отбелязаните голове вече са рекордните 337.

Така Борусия започна по най-добрия начин една доста изтощителна седмица, като в сряда ще се изправи срещу Наполи в 1-ви кръг на груповата фаза на Шампионската лига.

Новопривлеченият Пиер-Емерик Обамеянг откри резултата в 19-ата минута, а в 65-ата реализира и второто си попадение в мача. Роденият в Лавал (Франция) габонец вече има 5 гола в 5 мача за Борусия през новия сезон в Бундеслигата.

Арменският национал Хенрих Мъхитарян продължи да впечатлява с екипа на новия си отбор и покачи на 2:0 за Борусия в 22-ата минута с 3-ия си гол в 4-тото си появяване в игра.

Роберт Левандовски също се отчете с две попадения на сметката си - в 73-ата и 81-ата минута и вече има 4 на сметката си за Дортмунд.

Друг ас на тима - Марко Ройс - също записа името си сред голмайсторите в 75-ата минута. За Хамбургер Жи Джин Лам в 26-ата и Хайко Вестерман в 49-ата за кратко връщаха интригата, но гостите отнесоха разгром.