Невероятно: Барса спаси кожата секунди преди края (ВИДЕО И СНИМКИ)

Испанският шампион Барселона записа една от най-драматичните си победи напоследък, след като днес каталунците измъкнаха домакински успех с 3:2 над Севиля в мач от 4-ия кръг на Ла Лига.

„Лос кулес" стигнаха до победата буквално в последните секунди на двубоя, когато Алексис Санчес реализира във вратата на Бето и осигури три точки на своя тим.

Преди това каталунците бяха повели с 2:0, благодарение на точните изстрели на Дани Алвеш и Лионел Меси, но „рохабланкос" изравниха чрез Иван Ракитич и Коке. Така се стигна до даденото от съдията продължение, когато индивидуална акция на Лео Меси завърши с победен гол на Алексис Санчес.

По този начин Барселона продължава с пълен актив от 12 точки в Ла Лига, колкото има и отборът на Атлетико Мадрид. Тази вечер един срещу друг излизат отборите на Виляреал и Реал Мадрид, а евентуалният победител на „Ел Мадригал" ще се изравни с лидерите в таблицата.

Сеск Фабрегас и Алексис Санчес останаха на резервната скамейка, докато триото Неймар - Меси - Тейо стартира в атака за каталунците. Серхио Бускетс, Шави и Андрес Иниеста започнаха в средата на терена за домакините, докато Педро Родригес получи почивка и не бе в групата за двубоя.

Севиля разчиташе на френския си таран Кевин Гамейро, докато Иван Ракитич атакуваше от втора позиция за „рохабланкос".

Двубоят на „Камп Ноу" стартира с активна игра на Неймар по левия фланг, докато Лионел Меси и Кристиян Тейо бяха по-пасивни в атаката на каталунците. Бразилският национал на два пъти проби и опита изстрел в очертанията, но и двата случая Бето успя да отрази.

В 15' се стигна до лоши новини за Херардо Мартино, след като Жорди Алба получи травма и бе заменен принудително от Адриано. В 20' Неймар пусна подаване към Кристиян Тейо, чийто изстрел обаче също бе спасен от Бето.

В 30' Неймар изправи трибуните на крака, след като с великолепен финт успя да преодолее съпротивата на Коке. Бразилецът нахлу в половината на Севиля, където бе фаулиран от Стефан Мбиа. Лионел Меси застана зад топката, но с левия крак стреля в аут.

Резултатът на „Камп Ноу" бе открит в 36', когато Даниел Алвеш реализира срещу бившия си тим. Бразилецът засече с глава центриране на Адриано и показа респект към предишния си клуб, отказвайки да покаже радост от гола.

След почивката Барселона продължи да търси и втори гол в мрежата на Бето, докато гостите от Андалусия търсеха път към изравнително попадение.

В 63' Тата Мартино извади неубедителния Кристиян Тейо и го замени с Алексис, а две минути по-късно гол на Севиля бе отменен по крайно спорен начин. Кала засече с глава центриране на Ракитич от корнер, но попадението бе отменено поради нарушение в атака.

Това сякаш активизира домакините, които усилиха оборотите в предни позиции. В 72' Лео Меси стреля над гредата с неудобния си десен крак, но малко след това прошка нямаше. Влезлият в игра Сеск Фабрегас пусна към Неймар, който мигновенно намери Меси около точката на дузпата. Аржентинецът отигра с едно докосване и прати топката под гредата за 2:0.

Това обаче далеч не бе всичко за днешната вечер. Последните 15 минути се оказаха кошмарни за каталунците, които допуснаха цели две попадения във вратата си.

Първото от тях дойде в 80', когато лоша игра в защита на „лос кулес" бе наказана от Иван Ракитич, който намали за 2:1.

Драмата в Каталуния стана пълна, когато в последната минута на редовното време „рохабланкос" изравниха резултата. Севиля изпълни корнер пред вратата на Барселона, а Коке бе оставен напълно непокрит от бранителите на домакините. Последният подложи крак и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, възстановявайки равенството - 2:2.

По всичко изглеждаше, че пред домакините вече няма достатъчно време за победен трети гол, но шампионите все още не бяха казали финалната си дума. В последните секунди на добавеното време трибуните изригнаха, защото „блаугранас" пратиха съперника си в нокаут. Лионел Меси успя да спечели битката за позиция с бранител на Севиля, а опитът му за центриране бе отклонен от Бето. Топката обаче попадна право в Алексис Санчес, който донесе успеха на каталунците с победен гол за крайното 3:2.