ВИДЕО И СНИМКИ: Евертън нанесе първо поражение на Моуриньо

Жозе Моуриньо инкасира първото си поражение в английската Висша лига от няколко години насам, след като днес неговият Челси отстъпи с 0:1 при гостуването на Евертън в мач от 4-ия кръг.

Единственият гол в мача реализира Стивън Нейсмит в края на първата част, като лондонският тим така и не намери начин да реализира в пазената от Тим Хауърд врата.

Така Челси записа първа загуба за сезона и остава с актив от 7 точки след четири изиграни срещи, заемайки шеста позиция във временното класиране. За „карамелите" на Роберто Мартинес пък това е първа победа за кампанията, като Евертън е вече 9-и с 6 точки на сметката си. До днес ливърпулци бяха записали три равенства в три изиграни двубоя.

Мениджърът на гостите Жозе Моуриньо заложи на новото попълнение Самуел Ето'о в атака, докато Фернандо Торес бе оставен на резервната скамейка. Еден Азар, Хуан Мата и Андре Шюрле действаха в близост до камерунеца, а Рамиреш и Джон Оби Микел стартираха в средната линия. Франк Лампард и Оскар също останаха на пейката, появявайки се в игра след почивката.

Никила Йелавич оглави атаката на „карамелите", докато Нейсмит и Кевин Миралас действаха по двата фланга на атаката на Евертън. Рос Баркли стартира зад хърватския таран.

Още в 5' Самуел Ето'о можеше да ознаменува дебюта си за Челси с попадение, но африканският голмайстор нямаше късмет. Бившият футболист на Барселона и Интер засече с глава центриране на Рамиреш, но пращайки топката над гредата.

В следващите минути двата тима се отдадоха на физическа битка, като добрите шансове пред двамата вратари липсваха. В 33' пред Евертън се откри добра възможност, но Нейсмит не успя да засече точно центриране на Миралас.

Две минути по-късно Самуел Ето'о се озова на дясното крило, като камерунецът намери добре Рамиреш пред вратата на Евертън. Бразилецът стреля силно, но Тим Хауърд отрази в корнер.

В 40' Хуан Мата се опита да реализира красиво попадение, но испанецът не бе ефективен. „Десетката" бе изведен на добра стрелкова позиция, но опитът за техничен прехвърлящ удар на Мата се оказа неуспешен.

Така се стигна до последната минута на първата част, когато Евертън излезе напред в резултата. Никица Йелавич отигра една топка на задната греда, като кълбото се озова право в Стивън Нейсмит, който от непосредствена близост го прати в мрежата за 1:0.

През втората част Челси се опита да избегне поражението, но неуспешно. В 47' Андре Шюрле стреля опасно, а малко след това Ето'о не успя да направи добавка след отразен удар на Еден Азар.

В 58' Жозе Моуриньо реагира и замени Хуан Мата с Оскар, като в игра се появиха още Франк Лампард и Фернандо Торес. И това обаче не помогна на лондончани, като Евертън се отбраняваше добре.

До края на срещата „карамелите" дори можеха и да удвоят резултата, докато футболистите на Челси така и не успяха да намерят път към пазената от Тим Хауърд врата. В 89' дори и гредата помогна на лондончани, след като Лейтън Бейнс стреля много опасно от статично положение.