Болоня и Рома не можаха да се победят, но създадоха страхотно шоу за зрителите на „Стадио Ренато дал'Ара" и завършиха наравно 3:3, като италианският национал на домакините Алесандро Диаманти разтресе напречната греда в последната минута.

Предишният мач между двата тима на „Олимпико" също беше изключително драматичен, защото „рособлу" осъществиха обрат от 0:2 до 3:2, но сега не можаха да постигнат дубъл от победи срещу „вълците".

Алесандро Флоренци затвърди великолепната си форма в последно време, като наниза 2-ия си гол в Серия А и откри резултата в полза на Рома още в 9-ата минута. Младият италианец се разписа и срещу Интер в турнира за Купата на Италия по-рано през седмицата, като сега започна и сам завърши отлична акция на гостите.

Бившият нападател на Милан Алберто Джилардино изравни 1:1 в 17-ата минута и увеличи головата си сметка за кампанията в Серия А на 9, извисявайки се на 8-мо място сред реализаторите в Калчото до този момент.

Само няколко секунди по-късно обаче завърналият се в игра за „вълците" Пабло Освалдо беше точен за 1:2 и отново наказа защитата на Болоня. Италианският национал вече може да се похвали с цели 15 гола през сезона - 11 в Серия А, 1 за Купата и 3 за „скуадра адзура".

Маноло Габадини обаче върна домакините в мача още в 26-ата минута, разписвайки се за 2:2, с което даде край на дъжда от попадения през първото полувреме.

След почивката Кристиан Паскуато осъществи пълен обрат в полза на Болоня, като направи 3:2, но Панайотис Тахцидис изравни в 74-ата за крайното 3:3. В продължението на мача Алесандро Диаманти разтресе гредата и не можа да донесе трите точки на своя отбор.

Рома не се възползва от шанса си да измести Милан от 6-тото място в класирането и само се изравни по актив с „росонерите". Двата тима имат 34, но Масимилиано Алегри ще изведе възпитаниците си на терена по-късно днес срещу Аталанта.

Болоня пък е 14-ти с 22 точки, но може да бъде изместен от Сампдория, Каляри или Пескара, ако някой от тези тимове спечели днешната си среща от 22-ия кръг в Калчото.