Роналдо мина границата от 300 гола в кариерата си

Кристиано Роналдо премина границата от 300 гола в кариерата си и вече има 302, след като наниза хеттрик за Реал Мадрид при победата с 4:0 над Хетафе в ранния мач от неделната програма на 21-ия кръг в Примера дивисион.

Португалската суперзвезда е отбелязал 220 попадения с десния си крак, 46 с левия и 36 с глава. Също така Роналдо вече има 16 хеттрика в Ла Лига - 1 повече от Лео Меси.

Двубоят на "Бернабеу" беше съпроводен от скандални разкрития през седмицата, които президентът на клуба Флорентино Перес отрече категорично на специална пресконференция.

Според твърденията на вестник "Марка", Икер Касияс и Серхио Рамос са заплашили с напускане, ако Перес не освободи старши треньора Жозе Моуриньо от неговите задължения.

Подобно нещо не се видя на терена, където шампионите играеха великолепно. Моуриньо, който навърши 50 години в събота, остави извън състава ключови играчи като Шаби Алонсо и Сами Кедира, което затрудни Реал през първото полувреме.

Серхио Рамос обаче окрили своите съотборници с гол след осем минути игра през втората част и това принуди гостите да заиграят открито. Това освободи пространство и за Роналдо, който довърши Хетафе.

Португалецът, който беше заменен 15 минути преди края, вкара своите три гола в разстояние на едва десет минути, като първият беше под номер 300 за него с белия екип.

Благодарение на победата над Хетафе, Реал вече има 43 точки от 21 мача и се намира на трето място в класирането. Втори е Атлетико Мадрид с 47 и мач по-малко, а Барселона е категоричен лидер в Примера.