Торес се отпуши и спаси Челси от срам срещу слабак от трета дивизия (ВИДЕО)

Фернандо Торес се превърна в герой за Челси в днешния неделен следобед, след като късен негов гол спаси европейския клубен шампион от ранно отпадане за ФА къп, и то срещу отбор от трета дивизия на английския футбол - Брентфорд.

При резултат 2:1 за тима от Лига 1 Ба и Торес комбинираха отлично, а испанецът вкара страхотно попадение, което доведе срещата до преиграване, което ще се изиграе на "Стамфорд Бридж". Иначе Трота (42) даде аванс на домакините след отлично за Брентфорд първо полувреме, но Оскар (55) изравни. Форестър (75) се разписа от дузпа за 2:1, но в 83-ата минута радостта на феновете бе помрачена от един от редките голове на Торес.

Бенитес беше заложил отново само на един нападател в стартовия си състав, като отново това беше Торес, а другите изненади в състава бяха Марко Марин, Бъртранд и Турмбул, а на резервната скамейка седна Мата. Еден Азар и Петър Чех пък дори не бяха включени в групата за мача.

5 минути след началния съдийски сигнал гостите можеха да поведат в резултата, след като Марко Марин намери Оскар на около 17 метра пред вратата, но ударът на бразилеца профуча покрай гредата.

След тази ситуация обаче на терена настъпи пълен обрат и Брентдфорд беше отборът, който диктуваше темпото на игра. В 13-ата минута Форестър беше изведен на чудесна позиция, като защитата пред Търнбул не съумя да го спре, но топката мина над гредата. Няколко минути по-късно отново той отне топката от Марин и проби в наказателното, но и този път не сполучи при опита си да открие резултата, стреляйки встрани.

След половин час игра Логън осъществи чудесен пробив по лявото крило и намери Адам Форшоу в наказателното поле, но и той стреля в аут пред безпомощния поглед на играчите на Рафаел Бенитес.

Натискът на отбора от Лига 1 беше осезаем, като до края домакините имаха още няколко положения, като 3 минути преди почивката вратата на Търмбул беше разпечатана - Форестер успя да отнеме на Лампард и стреля към вратата, но стражът се намеси. До топката обаче стигна Трота, който я заби във вратата - 1:0 за Брентфорд, като преди паузата Трота получи още един шанс, но не се възползва.

В игра след почивката влезе Хуан Мата на мястото на Марин, което бързо се усети и Челси заигра на по-високи обороти. В 55-ата минута последва центриране към Торес, което беше избито от защитник, но топката беше превъзходно овладяна от Оскар. Той размина няколко защитници на границата на пеналта и с хубав удар успя да изравни резултата - 1:1.

Челси продължи да натиска, но чистите положения пред Муур липсваха, а шокът за лондончани беше пълен в 72-ата минута, когато вратарят препъна Адейми в наказателното поле, а Форестър подпечата доброто си представяне с гол - 2:1 за третодивизионния отбор.

Бенитес не издържа и в 82-ата минута на терена се появи Демба Ба, който замени Бертранд, а именно сенегалецът беше в основата на изравнителния гол. Фернандо Торес получи топката и я чукна към Ба, който бързо успя да се справи със съпротивата на двама и от легнало положение върна към испанеца. Без да се замисля националът стреля прекрасно с вътрешен фалц и прати топката в горния ляв ъгъл на Муур - превъзходен гол и 2:2 в драматичния неделен двубой.

До края на срещата и двата отбора имаха възможност да грабнат победата и съответно да се класират за следващия кръг, но удар на Лампард беше спасен от Муур, а в края Доналдсън пропусна да прати домакинските фенове в екстаз за трети път.

szólj hozzá: Brentford vs Chelsea 2:2 GOALS HIGHLIGHTS