Лидерът в Бундеслигата Борусия Дортмунд допусна първа грешна стъпка от началото на сезона, след като днес „жълто-черните" завършиха наравно 1:1 при гостуването на Нюрнберг в мач от шестия кръг.

До днес Дортмунд имаше записани пет последователни победи от пет изиграни мача, но днес финалистът в Шампионската лига загуби първи точки от началото на сезона. Марсел Шмелцер откри за гостите преди почивката, но Пер Нилсон вкара за крайното 1:1 в началото на второто полувреме.

Така Дортмунд увеличи актива си в първенството на 16 точки, разполагайки с една повече от втория Байер Леверкузен. Трети е шампионът Байерн с 13 пункта, но и мач по-малко. Нюрнберг пък спечели едва четвърта точка до момента.

Наставникът на гостите Юрген Клоп даде почивка на Роберт Левандовски и Хенрих Мъхитарян, като атаката на Дортмунд бе оглавена от 19-годишния младок Марвин Дукш. Пиер-Емерик Обамеянг, Марко Ройс и Куба Блашчиковски стартираха в помощ на тийнейджъра, но смелият ход на Клоп в крайна сметка не се оказа съвсем успешен.

През втората част в игра за Борусия се появиха Нури Шахин и Роберт Левандовски, но и това не осигури поредни три точки на лидера в Бундеслигата.

Първата част на Грундиг-Щадион" протече изцяло по план за гостите, които се оттеглиха на почивка с гол аванс в резултата.

В 37' Борусия Дортмунд успя да разпечата вратата на Шафер, а точен за 0:1 бе левият бранител Марсел Шмелцер. Попадението на защитника бе наистина впечатляващо, като Шмелцер матира противниковия страж с майсторско изпълнение на пряк-свободен удар.

Нещата за Дортмунд се объркаха след почивката, когато домакините от Нюрнберг възстановиха равенството. Още в 51' авансът на „жълто-черните" бе заличен, след като Пер Нилсон разстреля Вайденфелер от близка дистанция и вкара за 1:1.

До края на срещата и двата тима имаха шансове, но до победен гол така и не се стигна. В 77' Роберт Левандовски можеше да ознаменува влизането си в игра с попадение, но Шафер парира изстрела на полския таран.