Александър Тонев с първи мач като титуляр за Вила

Българският национал Александър Тонев стартира за първи път като титуляр за своя Астън Вила, а бирмингамци измъкнаха труден успех с 1:0 при визитата на Норич в мач от 5-ия кръг на английската Висша лига.

Юношата на ЦСКА записа 77 минути на „Кароу Роуд", преди да бъде заменен от Якуба Сила. Минути по-рано Тонев си навлече гнева на мениджъра Пол Ламбърт, след като подходи егоистично и провали отлична атака на Астън Вила, която можеше до голяма степен да предреши крайния изход на сблъсъка.

Единственият гол в мача бе дело на резервата Либор Козак, който в 28' трябваше да замени принудително голямата звезда на Вила Кристиян Бентеке. Чешкият национал оправда доверието на Пол Ламбърт, разписвайки се само две минути по-късно.

Така Астън Вила прекъсна черната си серия от три поредни загуби в Премиършип, стартирана след звучния успех над Арсенал насред „Емирейтс". Бирмингамци поеха глътка въздух и събраха актив от 6 точки на сметката си, който поне временно изкачи „виланите" на 10-а позиция в таблицата. Новаците от Норич остават с 4 точки и на 16-а позиция в класирането.

Двубоят стартира отлично за „канарчетата", като още в 5' Норич получи шанс да изпълни дузпа след игра с ръка на Кларк. Зад топката застана Снодграс, но Брад Гузан се намеси блестящо и спаси.

Развръзката в мача настъпи половин час след началото на срещата, скоро след като белгийският таран на Астън Вила Кристиян Бентеке напусна терена контузен. Заменилият го Либор Козак се включи повече от успешно, като в 30' чехът откри резултата. Първият изстрел на Козак не бе никак добър, но след добра игра на Агбонлахор той отново получи шанс да стреля. Този път Козак бе точен и прониза Руди за 0:1.

През втората част „канарчетата" опитаха да натиснат съперника си, докато „виланите" разчитаха на контраатаки. При една от тях в 73' Александър Тонев можеше да комбинира със свои съотборници на двата фланга, но българинът взе възможно най-грешното решение, стреляйки твърде неточно извън очертанията.