Мощен Леверкузен излезе на второ място в Германия

Отборът на Байер Леверкузен излезе на втора позиция в Бундеслигата, след като днес "аспирините" разгромиха с 4:1 домакините от Майнц 05 в среща от 6-ия кръг.

Така бившият клуб на Димитър Бербатов събра актив от 15 точки и измести поне временно шампиона Байерн от второто място, но преди баварците да изиграят своя мач срещу Шалке 04.

Лидер с 16 точки остава Борусия Дортмунд, които днес загубиха първи точки, завършвайки 1:1 при визитата на Нюрнберг. Бъдещият клуб на Тодор Неделев остава 7-ми с три победи и три загуби до момента.

Още до почивката Леверкузен нокаутира своя съперник, вкарвайки три безответни гола. Крузе откри за "аспириние" в 19', а Ларс Бендер удвои в 38'.

В добавеното време на полувремето Майнц бе съвсем повален, след като Крузе вкара втория си гол в мача за 0:3.

И след почивката Леверкузен не изпусна контрола, като двата тима си размениха по едно попадение. Щефан Кислинг направи 0:4 в 59', преди Мали да вкара почетния за Майнц гол в 82'.