ВИДЕО И СНИМКИ: Челси вгорчи дебюта на Паоло Ди Канио

Паоло Ди Канио дебютира със загуба начело на Съндърланд, след като днес предвожданите от него "черни котки" загубиха с 1:2 визитата си на Челси в среща от 32-ия кръг на Висшата лига.

Гостите от Севера поведоха чрез автогол на Сесар Аспиликуета, но Матю Килгалън върна жеста в началото на второто полувреме. Малко след това Бранислав Иванович даде и аванс на европейския клубен шампион.

Така Челси събра актив от 58 точки и се изкачи на трето място във временното класиране, изравнявайки се с Тотнъм. Освен всичко друго, "сините" са и с мач по-малко от "шпорите". Съндърланд пък записа пореден мач без успех, като "черните котки" продължават тежката битка за оцеляване в елита.

Въпреки, че реализира два гола във вратата на Рубин през седмицата, Фернандо Торес бе оставен на пейката за сметка на Демба Ба. Хлапето обаче се появи в игра на почивката, заменяйки сенегалския таран. Еден Азар, Оскар и Хуан Мата атакуваха от втора позиция, а Оби Микел и Рамиреш действаха като вътрешни полузащитници.

Паоло Ди Канио заложи на Конър Уикъм като острие, като той бе активно подпомаган от Стефан Сесеньон.

Срещата на "Стамфорд Бридж" стартира с шанс в полза на гостите, като още в 3' Сесеньон стреля опасно от малък ъгъл. В 18' домакините протестираха, защото удар на Демба Ба срещна ръката на Килгалън, но бранителят не действаше с умисъл.

Постепенно се стигна до заключителните минути на първата част, когато Паоло Ди Канио бе зарадван от своите футболисти. Не и без помощта на Сесар Аспиликуета. Джон О'Шей отклони топката след изпълнение на корнер, а последен с нея игра Аспиликуета, който я прати в собствената си врата за 0:1.

На почивката контузеният Демба Ба бе заменен от Фернандо Торес, а втората част стартира по начина, по който завърши първата - с автогол. Този път обаче във вратата на Съндърланд. В 47' удар на Оскар бе спасен от Миноле, но топката рикошира в крака на Килгалън, преди да влети в мрежата - 1:1.

Куриозният автогол на Килгалън вдъхна увереност на домакините, които скоро след това нанизаха и второ попадение. В 55' се стигна до нов рикошет пред вратата на гостите, като този път удар на Давид Луис се отклони в Иванович, правейки Миноле безпомощен - 2:1.

Шест минути по-късно Оскар имаше отличен шанс да увеличи аванса на домакините, но бразилецът не бе ефективен в завършващия изстрел.

В края на мача "черните котки" натиснаха, търсейки изравнителен втори гол. В 70' Адам Джонсън преодоля Оби Микел и се опита да отбележи с красив изстрел, но неуспешно. Минути след това Конър Уикъм бе ударен в лицето от Давид Луис, но реферът на срещата прецени, че бразилецът не е действал умишлено.

До края на срещата северняците опитаха всячески да измъкнат нещо от "Стамфорд Бридж", но отбраната на Челси не допусна пробойни и позволи на домакините да задържат крехкия си аванс в резултата. Така Паоло Ди Канио записа поражение в първия си мач начело на Съндърланд, но пред италианеца битката за оцеляване тепърва започва.

szólj hozzá: Chelsea vs Sunderland 2:1 MATCH HIGHLIGHTS