Бенфика победи с 3:1 Нюкасъл в първа ¼ финална среща от Лига Европа. Португалците  постигнаха много важен обрат и взеха преднина преди реванша в Англия след сецмица.

Срещата бе много драматична и изпълнена с положения. Гостите поведоха в резултата в началото на мача чрез Сисе. След това Бенфика постигна пълен обрат с голове на Родриго, Лима и Кардосо.

Домакините се настаниха в половината на англичаните от първата минута. В 9-та минута Николас Гайтан затрудни максимално вратаря Тим Крул с удар от 20 метра. Гостите очакваха своя шанс на контраатака и той дойде в 12-та минута, когато Папис Сисе откри резултата.

Страхотен пас отдясно изведе Сисоко по крилото. Французинът много бързо пусна прострелно центриране, което намери Сисе пред вратата и нападателя се разписа с удар от въздуха за 1:0.

Нюкасъл, който не се представя на нужното ниво във Висшата лига бе много близо до втори гол. Сисе получи топка от Гутиерес и въпреки намесата на вратаря тя се удари в гредата.

Португалците реагираха бързо и изравниха резултата в 25-та минута. Оскар Кардосо стреля много силно и Тим Крул изби топката в краката на Родриго, който я мушна в мрежата. В 35-та минута Оскар Кардосо можеше да направи обрата пълен, но вратаря хвана удара му от точката на дузпата.

В последните минути на полувремето домакините натиснаха своя съперник и се настаниха трайно в неговата половина. Второто полувреме се развиваше както и първото. Домакините разиграваха повече топката подаваха си по-често и пресираха съперника в неговата половина.

Първата възможност отново бе за гостите след добра контра, но гредата отново спаси Артур след удар на Сисе. Защитата на Нюкасъл обаче сбърка фатално след това. Сантон се опита да върне топката на вратаря, който бе изпреварен от Лима и резултата стана 2:1 за Бенфика.

Този гол даде криле на домакините и те стигнаха много бързо до трето попадение. Защитник на Нюкасъл игра с ръка в наказателното поле и Оскар Кардосо бе точен от бялата точка.

Комичното в случая бе, че Кардосо два пъти изпълни безпогрешно дузпата след като съдията искаше ударът да се пребие. До края на срещата играчите на Бенфика преди всичко задържаха топката и се стремяха да не допускат голове. Смени на Нюкасъл пък не се оказаха ефективни.