Отборът на Челси постигна много важна победа в първия ¼ финал от Лига Европа срещу тима на Рубин (Казан).

„Сините" от Лондон се наложиха с 3:1 на своя стадион „Стамфорд Бридж" и имат комфортна преднина преди реванша следващата седмица в Москва.

Фернандо Торес се превърна в герой за своя отбор след като реализира два гола за победата. Първо испанецът откри резултата още в 13-та минута, а Виктор Моузес добави още един гол в средата на първата част.

Руснаците се активизираха и върнаха едно попадение от дузпа, след като Джон Тери игра с ръка в наказалното поле, а Начо бе точен от бялата точка. През втората част Челси натисна и търсеше още голове, като Фернандо Торес се разписа за крайното 3:1.

Рафа Бенитес заложи на Джон Тери в защита. В игра за Челси се появиха Йоси Бенаюн и Франк Лампард, който почива в понеделник срещу Манчестър Юнайтед. Оскар и Еден Азар бяха оставени на резервната скамейка.

Срещата започна спокойно като Челси се опитваше да направи домакински натиск. „Сините" владееха повече топката и с постепенни атаки се устремяваха към вратата на Рубин.

В 10-та минута Хуан Мата много технично преодоля двама защитници и нахлу опасно в наказателното поле, но нямаше кой да засече подаването му. В 13-та минута Фернандо Торес, който игра с маска на лицето, пробва удар, но не уцели вратата.

Все пак три минути по-късно Торес се разписа. Давид Луиш изпрати топката към наказателното поле на Рубин. Там защитник на Рубин не се намеси добре и Торес успя да промуши топката във вратата за 1:0. Това беше 5-ти гол за Торес в Европа този сезон.

В 20-та минута Начо стреля отдалеч, но Петър Чех изби топката. В 31-та минута Моузес с глава бе близо до гола, но вратаря на руснаците отново спаси. Все пак в следващата атака Моузес се разписа за 2:0 с удар от границата на наказателното поле.

В 41-та минута съдията даде дузпа за Рубин след като Джон Тери игра с ръка в наказателното поле. Начо бе точен от бялата точка и върна интригата в двубоя. Силната игра на Челси обаче продължи и през второто полувреме. Още в първата минута Рижиков спаси своя отбор след като хвана удар на Хуан Мата от близо.

Малко по-късно Чех не бе много убедителен при едно центриране от корнер. В 59-та минута Джон Тери бе близо до това да се реваншира за грешката си, но ударът му с глава мина на сантиметри от гредата.

Тази вечер обаче беше на Фернандо Торес. Испанецът се разписа за втори път след като засече с глава центриране на Хуан Мата. Руснаците допускаха много брак в действията си в атака и това улесняваше защитата на Челси още повече. Домакините имаха шанс за четвърти гол, като удар на Рамиреш мина встрани от вратата. Реваншът е следващия четвъртък в Русия.