Отборите на Тотнъм и Базел направиха 2:2 в най-атрактивния 1/4 финален сблъсък от Лига Европа.

Швейцарците може да съжаляват много защото поведоха с 2:0 и имаха няколко много добри възможности, които бяха пропилени. „Шпорите" пък успяха да изравнят негативния резултат и помечтаха за обрат. Все пак всичко остава да се реши в реванша в Швейцария следващата седмица, който се очертава да бъде най-драматичен.

„Шпорите" започнаха много надъхано срещата и в първите десет минути търсеха ранния гол на всяка цена. Гарет Бейл бе близо до гола след добро изпълнение на пряк свободен удар, но вратаря се намеси. Базел обаче също имаше своите шансове като дебнеше домакините на контраатаки.

Още в 10-та минута Брад Фридъл трябваше да спасява удар на Марко Щрелер. Постепенно двубоя се изравни и Базел изглеждаше все по-опасен. Швейцарците стигнаха до гола след бърза контра и грешка в защитата на домакините. Марко Щрелер се озова на позиция и стреля в гредата, но Валентин Стокър бе точен при добавката в 30-та минута.

Само три минути по-късно Базел нанесе втория си удар в мача. Полузащитникът Фабиан Фрай се разписа с хубав плонж след центриране от корнер. Тези три минути шокираха „шпорите" и те щяха да допуснат и трети гол ако не беше пропуска на Стокър, който стреля в страни от вратата.

Тотнъм намери себе си и успя да върне един гол в 40-та минута дело на Адебайор, който първо пропусна по-чисто положение, но се реваншира и засече топката от близо за 1:2 .Две минути по-късно Тотнъм можеше и да върне интригата, но Скот Паркър направи фрапантен пропуск след като от малкото наказателно поле не уцели вратата.

Второто полувреме натискът на Тотнътм се засилваше и Сигурдсон успя да изравни със страхотен удар от 24 метра. Базел не закъсня с отговора и Фридъл спаси удар на Салах, който бе излязъл сам срещу вратаря. Гостите не спираха да притесняват бавната защита на Тотнъм.

В последните минути Тотнъм вместо да търси фамозния обрат трябваше да се защитава. Уилям Гала се контузи и нямаше как да бъд заменен защото Андре Вияш Боаш направи и трите си смени.

szólj hozzá: Tottenham vs Basel 2:2 MATCH HIGHLIGHTS