Отборът на Барселона постигна обрат с 2:1 срещу тима на Севиля в среща от 25-ия кръг на испанската Примера Дивисион.

Андалусийците поведоха в резултата с попадение на Алберто Ботиа с глава в края на първото полувреме. С две бързи попадения на Давид Вия (52') и Лео Меси (60') Барселона успя да обърне резултата.

Каталунците изживяха тежък момент на „Сан Сиро" тази седмица и бяха решени да заличат бързо лошите спомени. Треньорът Жорди Роура даде почивка на Шави, Бускетс, Фабрегас и Педро. Затова пък Давид Вия отново се появи между титилярите и водеше атаката заедно с Меси и Санчес.

Тази седмица на Барселона й предстоят два двубоя с Реал Мадрид. Първо двата гранда ще играят във вторник за Купата на Краля, а след това се срещата в Ла Лига през уикенда.

Барселона имаше териториален превес след началните минути. Първият по-сериозен удар към вратата бе дело на Меси в 22-та минута, но Бето спаси. Другите възможности за каталунците през първата част дойдоха от преки свободни удари, но Меси нямаше късмет и не уцели вратата.

Три минути преди края на полувремето Навас центрира в наказателното поле и Ботиа надскочи Дани Алвеш за да се разпише за 0:1. Барса опита веднага да отвърне и Иниеста пусна топката успоредно на голлинията, но нямаше кой да я засече. Положенията бяха малко през първата част, а Барселона се пропука при първата по-сериозна възможност за гостите.

Второто полувреме започна по-добре за домакините и те изравниха с първия си шанс. Дани Алвеш нахлу отдясно и центрира към Давид Вия, който отбеляза седмия си гол в първенството.

В отвентата атака Севиля можеше да стигне до нов гол, но Диавара не успя да засече прострелното центриране на Навас. В игра за Барса се появи Кристиян Тейо, който определено раздвижи десния фланг на атаката след излизането на Алексис Санчес.  Именно след пас на Тейо, Меси се разписа за 2:1 в 60-та минута.

Натискът на Барселона се засили и в 62-та минута Меси пропусна ново положение. След това Ракитич получи добра топка в наказателното поле, но не уцели вратата. В игра за Севиля пък се появи Алваро Негредо, който веднага можеше да изравни, но изпрати топката на сантиметри над гредата.

До края на Севиля не успя да застраши сериозно вратата, като Меси се отчете с още един пропуск в последната минута на мача. Така Барселона вече има 15 точки преднина пред втория Атлетико Мадрид ще играе с Еспаньол в неделя от 20:00 часа.

Barcelona vs Sevilla 2:1 MATCH HIGHLIGHTSby UCL2410