Отборът на Реал Мадрид се справи трудно като гост с 2:1 над тима на Депортиво Ла Коруня, в среща от 25-ия кръг на Ла Лига.

Иван Санчес - Рики откри в 35-та минута за домакините, които са на последно място в класирането. Кака изравни чак в 73-та, а Гонсало Игуаин донесе победата с попадение две минути преди края.

Жозе Моуриньо реши да даде почивка на звездата си Кристиано Роналдо, заради престоящите два мача между Реал и Барселона следващата седмица. Първо във вторник двата гранда се срещат за Купата на Краля, а в събота ще играят мач от първенството.

Атаката на Реал бе водена от Игуаин, Ди Мария, Кака и Кайехон. Домакините бяха по-настъпателни през първото полувреме. Вратарят на Реал Диего Лопес изпусна топката след удар на домакините, но Карвальо изчисти. В 15-та минута вратаря Арансубия изби удар на Ди Мария от фаул.

Постепенно Ла Коруня стигна до две положения дело на Пици, но ударите му минава опасно близо до целта. В 35-та минута играта на домакините се увенча с гол. Рики бе точен след хубав удар в близкия ъгъл и не добра намеса на вратаря Диего Лопес. Малко след това Кака можеше да изравни, но ударът му бе много неточен.

Малко преди края на полувремето Пици стреля добре, но Марсело изби топката от голлинията. Последваха де добри намеси на вратаря Диего Лопес. В последната секунда на полувремето обаче Кайехон излезе сам срещу вратаря, но се засуети.

След почивката обаче отборът на Реал вдигна оборотите.В 57-ата Жозе Моуриньо направи тройна смяна, пускайки Роналдо, Йозил и Кедира. Така се стигна до 73-та минута, когато бразилецът Кака с хубав фалциращ удар изравни от 19 метра. След това Роналдо излъга двама защитници, но не уцели вратата.

Две минути преди края на мача падна и дългоочаквания гол. Роналдо с хубав пас намери Игуаин сам пред вратата и аржентинеца донесе победата на Реал. В последната минута на мача Анхел ди Мария бе изгонен заради два жълти картона в рамките на една минута.

Така Реал временно е на 13 точки от Барселона преди двубоя на каталунците от кръга.

Deportivo La Coruna 1-2 Real Madrid 23.02...by ourmatch