Гол на Макриев не спаси Ашдод от загуба

Българският нападател Димитър Макриев вкара 8-ия си гол от началото на сезона, но Ашдод отстъпи с 2:3 на собствен терен на Апоел (Рамат Ган) в 24-ия кръг на израелското първенство.

Загубата е пета в последните осем мача и тя смъкна жълто-червените на 8-а позиция в класирането, на 3 точки от местата, даващи право на участие в плейофа за титлата.

Гостите от Рамат Ган, които до този мач бяха на предпоследното 13-о място, поведоха с 2:0, нанасяйки своя удар в края на първото и в началото на второто полувреме.

Макриев намали на 1:2 в 53-ата минута, след което Омер Букценбойм отново направи преднината на Апоел (Рамат Ган) два гола- 3:1.

Нир Битон оформи крайното 2:3 7 минути преди края на срещата. С 8-те си гола Макриев е на 7-а позиция в листата на голмайсторите в израелската Лигат Ал.