Голямата звезда на Наполи Единсон Кавани отново се доказа като безценен играч на клуба, след като наниза цели 4 попадения и собственоръчно обърна резултата от 1:2 до 4:2 срещу Днипро (Днепропетровск).

Възпитаниците на Валтер Мадзари осъществиха подвиг срещу лидера в Група F на Лига Европа и се превърнаха във фаворит за класиране на 1/16 финалите.

Благодарение на изключителната си победа Наполи вече е на второ място в класирането с 6 точки и вече изостава само с 3 от Днипро. В другия мач за вечерта Станислав Манолев се завърна в игра за ПСВ Айндховен, но „филипсите" претърпяха поражение като гости на АИК.

Така и двата тима остават на 3-то и 4-то място в подреждането с по 4 точки, но борбата за прогрес към елиминационната фаза продължава.

Наполи се нуждаеше от задължителна победа след две последователни поражения в турнира и затова именно Кавани получи един от редките си шансове да започне сред титулярите в Лига Европа. Евентуален успех пък щеше да прати в следващата фаза играчите на Хуанде Рамос.

Наполи откри резултата още в 7-мата минута след изключително извеждащо подаване на Блерим Джемайли, който предостави на тепсия топката за Кавани в наказателното поле. Уругвайският нападател без особени проблеми с пронизващ удар по диагонала изведе домакините напред - 1:0. (вижте видео тук)

Зa съжаление на Наполи обаче тимът отново си изпати заради слабостта си да се защитава при статични положения. В 34-ата минута Артьом Федецки от метър разстояние с глава необезпокоявано изравни резултата, тъй като беше покрит от Джемайли на голлинията - 1:1.

В 52-ата минута колективна грешка в защитата позволи на Роман Зозуля да стреля по диагонала от 20-ина метра, а стражът на Наполи Антонио Розати позволи на кълбото да се оплете в мрежата му след неубедителна намеса - 1:2.

Фантастичен удар от статично положение на Кавани в 76-ата минута обаче възстанови равенството, а уругваецът доказа, че може да бъде убийствено опасен от всякакви позиции - 2:2. (вижте видео тук)

Забележителният обрат бе осъществен с хеттрика на Кавани в 88-ата минута, след като той получи топката на метър от голлинията при центриране на Марек Хамшик. Словашкият национал пък бе изведен технично с пета в наказателното поле от Лоренцо Инзине - 3:2. (вижте видео тук)

В 90-ата минута Кавани постави черешката на тортата с 4-ия си гол в мача, след като пак се възползва от подаване на Хамшик и неубедителна намеса на защитниците на Днипро - 4:2. (вижте видео тук)