снимка: partizan.rs

Българският национал Иван Иванов имаше две отлични възможности да реализира за Партизан срещу Интер в мача от 4-ия кръг на Лига Европа.

За съжаление бившият бранител на ЦСКА беше спрян по пътя си към гола от блестящо проявилия се вратар на гостите Самир Ханданович. Стражът на италианците избави отбора си от голове и през втората част, за да дойдат силните минути на капитана Родриго Паласио, който се разписа два пъти и вдъхнови победата с 3:1.

Така за втори пореден път реализаторът на „нерадзурите" се оказва разликата между двата тима, след като негово попадение в 90-ата донесе трите точки срещу Партизан в предишната среща на „Джузепе Меаца".

Сега Паласио откри резултата в 51-ата минута след неубедителна намеса в защита на Иван Иванов. (вижте видео тук)

В 76-ата бе изпуснат сам срещу вратаря Никола Петрович и с премерен изстрел покачи на 0:2. (вижте видео тук)

За бившия нападател на Дженоа това е пети гол в последните четири мача във всички турнири, които изиграва за Интер. Той се разписа за успеха с 2:0 срещу Катания, след това порази Партизан, последва и попадението за 3:1 в Дербито на Италия срещу Ювентус и сега нови два гола на сметката му.

Иначе третото попадение бе дело на много активния в мача Фреди Гуарин в 89-ата минута след идеален извеждащ пас на резервата Антонио Касано. (вижте видео тук)

В 90-ата пък домакините стигнаха до почетно попадение чрез Неманя Томич, който засече центриране отдясно на Александър Милкович. (вижте видео тук)

Интер се присъединява към компанията на Рубин начело в класирането, като и двата тима имат по 10 точки. По-рано днес отборът от Казан спечели с 1:0 гостуването си на Нефтчи и също си осигури класиране на 1/16 финалите.

Партизан и азербайджанският шампион остават с по 1 пункт и заемат 3-то и 4-то място в таблицата без шансове за прогрес 2 кръга преди края на груповата фаза.

През първото полувреме определено вратарят на Интер Самир Ханданович беше причината резултатът да остана непроменен 0:0. Като цяло играта на двата тима беше равностойна, но Партизан се възползва по-добре от атаките си и Иван Иванов на два пъти в рамките на 30 секунди принуди стража на „нерадзурите" да демонстрира висша класа.

При две статични положения в 30-ата минута защитата на Интер позволи на българския национал да отправи опасни удари с глава. Първо при центриране от фаул на лявото крило Иванов се извиси и стреля, само за да види как Ханданович се разтяга максимално, за да избие топката в корнер - иначе кълбото влизаше в долния ляв ъгъл.

При изпълнението на ъгловия удар отново Иванов се оказа неопазен от бранителите в червено (гостите играха с резервните си екипи) и стреля с глава. Този път той насочи топката по-високо вдясно, но отново Ханданович не позволи да бъде преодолян с невероятен рефлекс.

Иначе Интер дойде в Белград с доста кадрови проблеми - заради контузии отсъстваха Валтер Самуел, Андреа Ранокиа, Уесли Снайдер, Деян Станкович, Кристиан Киву и Филипе Коутиньо.

Отгоре на всичко Габи Мудингай, който преди няколко дни се бе възстановил от травма, напусна принудително заради нов физически проблем и бе заменен от Валтер Гаргано.

Капитанът на Партизан Саша Илич също трябваше да бъде сменен преди почивката заради контузия с Милош Йожич.

Вратарят на домакините Никола Петрович също имаше работа преди почивката, но най-вече пазейки мрежата си от далечни удари - Естебан Камбиасо, Алваро Перейра и най-вече младокът Марко Ливая с мощен изстрел от дистанция застраши нулевото статукво.

Още в 49-ата минута Партизан осъществи много опасна контраатака и като по чудо не отрки резултата. Лазар Маркович беше изпуснат от отбраната на Интер и се понесе в наказателното поле отдясно. Последва центриране успоредно на голлинията, което бе засечено опасно от защитника Матиас Силвестре, но Ханданович с инстинктивна намеса предотвраи автогол.

Кълбото остана в игра и бе сервирано този път отляво за Александър Лазевски, но той от шест метра фронтално срещу вратата не можа да нацели рамката и изкара топката напълно необезпокояван в аут.

За съжаление на домакините, те трябваше да извадят кълбото от мрежата в следващата минута - Фреди Гуарин беше оставен да пробие в наказателното поле и да си нагласи топката за центриране. Иван Иванов не можа по никакъв начин да неутрализира португалеца, който центрира от аутлинията, вратарят Петрович се размина с кълбото и то беше засечено на празна врата от упор от Родриго Паласио.

Домакините протестираха, защото искаха игра с ръка на нападателя на Интер, но в действителност той я беше прибрал плътно до тялото и не я употреби непозволено - 0:1.

Партизан не падна духом, въпреки злощастно допуснатия гол, като създаде още едно опасно положение пред вратата на противника. Този път Стефан Шчепович обстрелва стража на гостите от 13 метра по земя, но Ханданович отново бе блестящ и не инкасира попадение.

Интер се задоволяваше да задържа повече топката, след като поведе в резултата и не държеше да организира опасни атаки, макар пробивите на Гуарин да представляваха заплаха за бранителите в бяло-черно.

Партизан падна в жертва на собствения си устрем към изравняване, след като в 76-ата минута именно Гуарин изведе Паласио сам срещу вратаря на домакините. Ел Тренца, както е прякорът на нападателя, хладнокръвно матира Петрович с диагоналния си изстрел и покачи преднината на гостите на 0:2.

Партизан сякаш напълно спря да играе и да се стреми да бъде организиран в защита, защото допусна и трето попадение. Влезлият като резерва Антонио Касано задържа топката на дъгата и пусна хитро напред за нахлуващия отляво Гуарин. Той овладя и с второто докосване от шест метра простреля Петрович за 0:3, за да отбележи заслужено името си сред голмайсторите.

Остана време и за почетно попадение в актива на „гробарите", след като Милкович проби по дясното крило и от аутлинията центрира в наказателното поле. Там от втора позиция се включи Томич и с хубаво воле най-накрая матира Самир Ханданович - 1:3.