Манолев се върна в Лига Европа, но ПСВ загуби

Българският национал Станислав Манолев най-накрая направи своя дебют като титуляр в груповата фаза на Лига Европа, след като изтърпя наложеното му наказание и спечели доверието на треньора си Дик Адвокаат.

Десният бранител беше в единайсеторката за гостуването на АИК и остана на терена до 75-ата минута, когато беше заменен от 18-годишния нападател Мемфис Депай.

ПСВ Айндховен записа поражение с 1:0 от шведския си опонент, след като още в 12-ата минута Мохамед Бангура прониза вратата на капитана и страж Бой Ватерман.

Самият Манолев се представи отлично и бе сред най-добрите за „филипсите", които особено през второто полувреме хвърлиха всички усилия в търсене на изравнителния гол, но така и не стигнаха до него.

Манолев на два пъти стреляше от изгодни позиции пред вратата на домакините, но топката минаваше на сантиметри от гредата.

В 61-ата и 70-ата минута пък българският десен бек предостави идеални центрирания за остриетата на ПСВ Тим Матавц и Георгино Вайналдъм, но техните удари с глава също не намериха целта.

Така ПСВ е на трето място в класирането на Група F, където борбата за прогрес към 1/16 финалите е ожесточена.

Изявен лидер е Днипро (Днепропетровск) с 9 точки, а АИК с този успех над „филипсите" се изравнява по точки с тях - двата отбора имат по 4. На втора позиция също с шансове за класиране напред, е Наполи с 6 пункта.