Шампионът Манчестър Сити се добра до изключително ценна победа, след като в мач от 8-ия кръг успя да стигне до успех с 1:2 като гост на У.Б.А, и то с човек по-малко на терена.

В 23-ата минута Джеймс Милнър си изкара напълно ненужен червен картон, а в 67-ата Шейн Лонг откри резултата - 1:0. Резервата Един Джеко обаче донесе успеха на своя тим, след като се разписа в 80-ата минута, както и минута преди последния съдийски сигнал - 1:2.

Така Сити продължава без загуба и в момента дели второ и трето място със съгражданите си Манчестър Юнайтед. Двата отбора имат по 18 точки, а лидер е Челси с 22. У.Б.А. е на 6-а позиция с 14 точки.

От самото начало на срещата "гражданите" грабнаха инициативата, но гол така и не падна след пропуски на Балотели и Тевес. В 23-ата минута обаче срещата тръгна в друга насока, след като Милнър фаулира изключително грубо Шейн Лонг и си изкара глупав червен картон - шампионите получиха тежък удар в самото начало.

Това изравни играта, но нито домакините, нито гостите успяха да се възползват от своите положения, като отново Балотели пропусна добра възможност за "гражданите".

Манчестър Сити започна много агресивно вторите 45 минути, но гол така и не падаше, като отново италианският национал бе несъобразителен пред гола, докато с пропуски се отчетоха Туре и Тевес.

В 67-ата минута пък тези пропуски бяха наказани - Одемвинге опита удар от далеч, който бе блокиран от защитник на гостите, но топката се озова в краката на Шейн Лонг, който напредна и с премерен удар отбеляза във вратата на Харт - 1:0 и Сити беше изправен пред първа загуба за сезона.

Везните обаче бяха наклонени в полза на "гражданите" благодарение на златната резерва през този сезон Един Джеко. Той се появи в игра в 79-ата минута и само минута по-късно Тевес центрира към него, а той с глава успя да изпревари Фостър и направи 1:1.

У.Б.А се хвърли да търси победния гол, като Риджуел направи непростим пропуск в 90-ата минута, а само 2 по-късно Агуеро изведе Джеко сам срещу Фостър и босненецът без да си спира топката стреля силно и направи 1:2 - страхотен обрат за шампионите.