снимка: fulhamfc.com

Лондонският Фулъм продължава успешното си представяне във Висшата лига след привличането на Бербатов, като в мач от 8-ия кръг възпитаниците на Мартин Йол победиха с 1:0 Астън Вила на своя „Крейвън Котидж".

Единственото попадение отбеляза Крис Беърд в 84-ата минута, а Бербатов, който се завърна в игра след контузия, отново беше сред най-добрите на терена, но не успя да се разпише, регистрирайки 2 сериозни пропуска на своята сметка.

Още в 3-ата минута българският нападател можеше да даде аванс на своите, но в 3-ата минута Брад Гузан успя да спаси неговият удар.

Лондонският тим пък тотално надиграваше съотборниците на Стилиян Петров, но гол така и не падаше, след като Берба се отчете с няколко удара, а Родайега и Стив Сидуел също бяха неточни пред гола.

В 51-ата минута Сидуел свали топката към Митко, който се опита технично от въздуха да се разпише, но топката профуча покрай вратата, пазена от Гузан. Родайега пък се отчете с фрапантен пропуск, след като Рийтер го намери в наказателното поле, но нападателят бе блокиран от защитник на гостите.

В 82-ата минута пък резервата Дехага стреля мощно, но Гузан се намеси. Все пак гол последва и минута по-късно Беърд се оказа най-съобразителен след изпълнение на корнер и успя да отбележи - 1:0 за Бербатов и компания.

Благодарение на победата си Фулъм се изкачи до 8-ата позиция в класирането с актив от 13 точки. Астън Вила пък е над зоната на изпадащите, като има едва 5 точки след 8 кръга.