Ливърпул взе своето срещу слабака Рединг

Ливърпул започна успешно кампанията в Англия след края на квалификациите за Световното първенство в Бразилия през 2014-а година, след като тази вечер на "Анфийлд" спечели с 1:0 срещу Рединг.

Единственото попадение в срещта отбеляза откритието на сезона Рахийм Стърлинг, който в 30-ата минута получи чудесен пас от Луис Суарес и с магически удар в горния десен ъгъл донесе минималния успех на своите.

Това е едва втора победа за възпитаниците на Брендън Роджърс, след като до момента мърсисайдци имаха само един успех - с 1:5 срещу Норич.

Благодарение на победата си Лувърпул вече има 9 точки и вече е на 11-а позиция, което е далеч по-добре от началото на сезона, когато английският гранд се намираше в зоната на изпадащите. Рединг се намира на 18-а позиция с едва 3 точки.

В дербито на новаците Уест Хям се разправи лесно със Саутхямпът и у дома победи с 4:1. В герой за своя тим се превърна Марк Нобъл, който вкара две попадения - 46-ата и 72-ата минути. Кевин Нолан и Маига бяха другите голмайстори за "чуковете", а Адам Лайана отбеляза почетното попадение за Саутхямптън.

Суонси пък записа първа победа в последните си няколко мача, след като Пабло Ернандес и Мичу донесоха успех с 2:1 над Уигън, а за гостите се разписа Бойс.