Щутгарт освети обновения си стадион с победа над Шалке

Щутгарт опроверга очакванията, че ще започне силно сезона в Бундеслигата и надигра полуфиналиста от Шампионската лига Шалке 04 с 3:0 на обновения си стадион „Мерцедес-Бенц Арина". Голмайстори за отбора на Бруно Лабадия станаха Какау и Харник, като в 37-ата минута тъмнокожият бивш национал на Германия откри резултата с глава, а 13 минути след подновяването на играта Харник получи идеално центриране и отблизо също с глава узакони победата на Щутгарт.

Треньорът на домакините Лабадия бе избрал доста офанзивна схема за двубоя, като Какау водеше атаката на „швабите", а зад него го подпомагаха цели трима нападатели - Харник, Хайнал и Гентнер.

Гостите от Гелзенкирхен разчитаха на същата схема и Хунтелаар бе сложен от треньора Ралф Рангник на върха на авангарда, а Раул бе поставен зад него. По крилата оперираха Холтби и Баумьохан, които обаче не се представиха особено успешно в първия кръг.

В 37-ата минута Хайнал центрира в наказателното поле на противника, мексиканецът Маса отклони кълбото на далечната греда към непокрития Какау, за когото не бе проблем да открие резултата.

В 58-ата минута на двубоя горе-долу по подобен начин след сервирана топка на Хайнал отляво Молирано продължи за оставения на три метра пред голлинията Харник позволи на последния да покачи на 2:0. Класическото измерение на резултата бе оформено няколко секунди преди последния съдийски сигнал от Оказаки.