Вашингтон вкара финала на Изток в НХЛ в 7-и мач (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Вашингтон Кепитълс отказаха да се предадат във финала на Източната конференция в НХЛ и изравниха серията срещу Тампа Бей Лайтнинг на 3-3 победи. Късно снощи столичани надвиха опонента си с 3:0 у дома и така в сряда в Тампа ще се реши финалистът за "Купа Стенли", който ще играе на финал срещу Вегас Голдън Найтс.

Начало на успеха даде Ти Джей Оши с гол след 35 минути игра. В средата на третата част Девенте Смит-Пели увеличи преднината на домакините и донякъде уби интригата в мача.

В последната минута пък Ти Джей Оши отбеляза второто си попадение в двубоя на празна врата, за да фиксира крайния резултат. Иначе страхотен мач за Кепитълс направи вратарят Брейдън Холтби. Той отрази 24 шайби насочени към вратата му и я запази суха.